Młode Wilki 2000 i Kosa Konstancin - fot. Legionisci.com

Młodzież: Legia 2000 mistrzem Warszawy!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Czwarta drużyna młodzieżowa Legii zdobyła mistrzostwo w sezonie 2011/12. W środowym finale rozegranym na Targówku Młode Wilki 2000 pokonały Kosę Konstancin 3-1. Wynik rozstrzygnął się już w pierwszych 10 minutach po bramkach Michała Struzika i dwóch trafieniach Mikołaja Neumana. Poźniej legioniści zwolnili nieco tempo. Rywale honorową bramkę zdobyli w 24. minucie po ładnym strzale z dystansu Harasimiuka.

Fotoreportaż z meczu - 30 zdjęć

Po przerwie, mimo dużej liczby okazji z obu stron (ze strony Legii m.in.: Fischer, Neuman i Barzyc, dla Kosy gole mogli zdobyć Bawolik i Harasimiuk), bramki już nie padły. Obu zespołom przez całe spotkanie bardzo przeszkadzał mocny wiatr. Widać też było, że piłkarze są już mocno zmęczeni sezonem, a zwłaszcza wyczerpującą końcówką, fazą play-off. Po meczu puchary dla zwycięzców, jak i srebrnych medalistów wręczali Ryszard Kosiński z MZPN i Roman Kosecki. Niestety, podobnie jak w przypadku pozostałych roczników, w tym roku ponownie zabrakło medali...

Młodziki 2000: Legia Warszawa 3-1 (3-1) Kosa Konstancin
1-0 - 2 min. Michał Struzik b.a.
2-0 - 6 min. Mikołaj Neuman (asysta Paweł Barzyc)
3-0 - 11 min. Mikołaj Neuman (asysta Michał Struzik)
3-1 - 24 min. Michał Harasimiuk po strzale z dystansu

Legia 2000: Białoruski - N. Zawistowski, Borychowski (58' Zaborowski), Cichocki - Kucharek (19' M. Zawistowski, 31' Goljasz, 45' Kisielewicz, 52' M. Zawistowski, 59' Goljasz), Zaborowski (46' Kucharek), Barzyc (27' Blok, 41' Barzyc), Struzik (31' Fischer, 51' Struzik) - Neuman oraz Warszawski, Zieliński, Nowak, Szczegielniak

statystyka strzałów (celne/niecelne)
Legia 14/9 - Kosa 8/5

Dzięki dobrym wynikom w tym sezonie legioniści awansowali do Warszawskiej Ligi Młodzików U-13. Ich rywalami w tym roku będą: Żyrardowianka Żyrardów, Naprzód Brwinów, Świt Nowy Dwór, Kosa Konstancin, Polonia Warszawa, SF Wilanów, Legionovia Legionowo oraz zwycięzcy 4 baraży: Zwar Międzylesie, KS Piaseczno, Wilga Garwolin i Delta Warszawa.