Jan Urban i Michał Żyro - fot. turi / Legionisci.com
REKLAMA

Żyro: Zostałem w Legii dla Urbana

Fumen, źródło: Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Michał Żyro ma dopiero 20 lat, ale już zdążył zaistnieć w świadomości kibiców warszawskiej Legii. Podczas minionych Mistrzostw Europy znalazł się w szerokiej, 32-osobowej kadrze na turniej. Teraz myśli tylko o tym, żeby stać się ważnym ogniwem jedenastki prowadzonej przez Jana Urbana, którego darzy sentymentem.

"Ten szkoleniowiec wprowadzał mnie do pierwszego zespołu, pasuje mi jego wizja. Trener Urban stawia na młodych zawodników, potrafi dać piłkarzowi pewność, wie, kiedy chwalić, a kiedy rugać. U trenera Urbana, jak ktoś jest dobry, to wiek nie ma znaczenia" - przyznaje.

Oferta z Hannoveru? "Śmiałem się. Tego dnia byłem u rodziców i rano, gdy ukazała się wiadomość, pytali czy nie wymknąłem się od nich w nocy" - wspomina, po czym dodaje: "Po sezonie myślałem, że może warto spróbować. Kiedy dowiedziałem się, że do Warszawy wraca trener Urban, powiedziałem: zostaję. Z tym szkoleniowcem mogę osiągnąć więcej niż dotąd i stać się jeszcze lepszym piłkarzem" - stwierdza, choć nie ukrywa, iż w przyszłości chciałby wyruszyć na Zachód.

Póki co Michał Żyro skupia się na nadchodzącym sezonie. "We wrześniu skończę 20 lat, w pierwszym zespole debiutowałem jesienią 2009 roku. Zaraz miną trzy lata, przez ten czas wypracowałem sobie pozycję w drużynie i zrobiłem postęp. Idę do przodu, ale wiem, że do poprawienia jest jeszcze wiele. Mam małe doświadczenie, ale w nowym sezonie chcę być przydatny zespołowi. Chcę sam wygrać kilka meczów dla drużyny. Chciałbym jej pomóc w ciężkich momentach, indywidualną akcją, asystą albo golem odmienić losy spotkania. To by mnie podbudowało i wiem, że stać mnie na to. Chciałbym być jednym z tych, którzy na boisku i poza nim budują atmosferę w zespole" - podkreśla Michał Żyro.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.