Marko Suler i Damian Zbozień w sparingu z Lokomotiwem Płowdiw - fot. turi / Legionisci.com

Sparing: Legia 1-2 Lokomotiw Płowdiw (FOTO)

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Austrii Legia Warszawa przegrała 1-2 z Lokomotiwem Płowdiw. Do przerwy prowadzili Bułgarzy, dla których bramkę zdobył w 41. minucie Elidiano Marques. Do wyrównania doprowadził w 58. minucie spotkania Jakub Kosecki. Wynik ustalił w 74. minucie Spasow, który wykorzystał rzut karny.

Obie drużyny mecz rozpoczęły w dosyć wolnym tempie. Tymczasem już w 7. minucie boisko z urazem musiał opuścić Nikołaj Christozow. Pierwszą dobrą sytuację piłkarze Legii stworzyli w 13. minucie. Dominik Furman dobrze dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do tego podania. Chwilę później mogło być 1-0, kiedy po ładnym dośrodkowaniu Żurka Jakub Kosecki uderzył piłkę głową, ale ta przeleciała tuż obok słupka. Przed kolejną szansą na otworzenie wyniku legioniści stanęli w 18. minucie, po tym, jak faulowany był Kosecki, jednak uderzenie Tomasza Kiełbowicza było bardzo niecelne.

Nie minęło 25 minut spotkania, kiedy trener Lokomotiwu musiał dokonać drugiej wymuszonej zmiany. Boisko opuścił Jeremie Rodrigues. W jego miejsce na murawie pojawił się Elidiano Marques. Kolejne minuty to nieciekawa gra z obu stron. Mogliśmy więc obserwować długie rozgrywanie akcji, serie podań, które jednak nie kończyły się sytuacjami podbramkowymi. Ciekawie było dopiero w 34. minucie, kiedy Bartosz Żurek doskonale dośrodkował na nogę Marko Sulera, ale ten uderzył prosto w ręce Jordana Gospodinowa.

Kilka minut przed przerwą arbiter pokazał trzecią już tego dnia żółtą kartkę dla zawodników z Bułgarii. Legioniści szybko rozegrali akcję, z której jednak nic ciekawego nie wynikło.
Chociaż to piłkarze z Warszawy byli stroną dominującą, kilka minut później bramkę na 1-0 strzelili zawodnicy Lokomotiwu. Bułgarzy przeprowadzili pierwszą w tym meczu kontrę, Wojciech Skaba wyszedł poza pole karne, ale niestety przegrał pojedynek z przeciwnikiem, który z ostrego kąta posłał piłkę do siatki. Na boisku i poza nim zrobiło się nerwowo. Wojciech Lisowski wdał się w scysję z trenerem bułgarskiej drużyny, natomiast Marko Suler zobaczył żółtą kartkę.

W przerwie trener Jan Urban zdecydował się dokonać dwóch zmian - Skabę w bramce zastąpił Konrad Jałocha, natomiast Kiełbowicza zmienił Jakub Wawrzyniak. Chwilę po wznowieniu gry urazu doznał Lisowski. Na szczęście kontuzja nie była groźna i piłkarz mógł wrócić do gry. Nerwowo ponownie zrobiło się w 52. minucie, po tym, jak w mało elegancki sposób powstrzymywany był Kosecki. Nerwy szybko udało się opanować, a legioniści nie wykorzystali rzutu wolnego do zdobycia bramki.

W 58. minucie, za sprawą Koseckiego, Legia doprowadziła do wyrównania. Bramkarz Lokomotiwu Gilbert Bayiha-N'Djema tak rozpoczynał akcję swojego zespołu, że w dziecinny sposób stracił piłkę poza polem karnym na rzecz "Kosy", który pewnie, z ok. 16 metrów, posłał futbolówkę do pustej bramki. Nie minęły trzy minuty, a po raz kolejny zrobiło się bardzo nerwowo. Ribeiro w brutalny sposób wyciął Aleksandra Jagiełłę, za co nie wiedzieć czemu nie został ukarany żółtą kartką.

W 66. minucie na boisku pojawili się Michał Żyro i Michał Kucharczyk, jednak obraz gry nie uległ zmianie. Niespełna 10 minut później było 2-1 dla zespołu z Bułgarii. W polu karnym faulował Konrad Jałocha, który podczas interwencji złapał rywala za nogi. Jedenastkę na bramkę zamienił Spasow.
W ostatnich dziesięciu minutach spotkania legioniści próbowali atakować, ale nie potrafili zmienić wyniku. Jeszcze w 88. minucie dobrze uderzał Kucharczyk, ale piłka przeleciała obok słupka. Chwilę później ten sam zawodnik, zamiast odegrać do kolegów, chciał przelobować bułgarskiego golkipera, a tylko posłał piłkę ponad bramką.

Sparing: Legia Warszawa 1-2 (0-1) Lokomotiw Płowdiw
41' 0-1 Elidiano Marques
58' 1-1 Kosecki
74' 1-2 Spasow

Skład Legii: 84. Wojciech Skaba (46' 91. Konrad Jałocha) - 22. Wojciech Lisowski, 8. Marko Šuler, 4. Dickson Choto, 11. Tomasz Kiełbowicz (46' 14. Jakub Wawrzyniak) - 13. Aleksander Jagiełło (66' 18. Michał Kucharczyk), 3. Albert Bruce, 16. Damian Zbozień, 37. Dominik Furman, 38. Bartosz Żurek (66' 33. Michał Żyro) - 20. Jakub Kosecki

Skład Lokomotiwu: 1. Jordan Gospodinow (46' 12. Gilbert Bayiha-N'Djema) - 22. Jeremie Rodrigues (28' 26. Elidiano), 5. Georgios Salamastrakis (55' 6. Kirił Kotew), 18. Nikołaj Christozow (12' 3. Waleri Georgijew), 55. Michaił Wenkow - 7. Jordan Todorow (62' 21. Ilijan Jordanow), 24' Daniel Georgijew, 11. Dakson (62' 14. Todor Timonow), 10' Sergio Ribeiro, 77' Zdrawko Lazarow (55' 9. Ilias Kyriakidis) - 99. Tássio.

żółte kartki: Šuler - Ribeiro, Dakson, Wenkow, Salamastrakis