Jan Urban - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Urban o sparingu i zgrupowaniu

Małgorzata Chłopaś 'turi' - Wiadomość archiwalna

"W pierwszej połowie Lokomotiw miał jedną sytuację i ją wykorzystał. W drugiej części widzieliśmy prezent z naszej strony w postaci rzutu karnego i zrobiło się 1-2. Jeżeli chodzi o samą grę, to dobrze graliśmy piłką. Mieliśmy sporo dobrych sytuacji, kilka bardzo dobrych akcji, ale znowu zabrakło wykończenia. Nie przejmuje mnie to teraz aż tak bardzo, bo drużyna jest mocno zmęczona" - powiedział po meczu z Lokomotiwem trener Legii Jan Urban.
"Do żadnego sparingu nie podchodziliśmy wypoczęci. Treningi były najważniejszą sprawą. Mamy przegląd całej kadry i to jest dla nas bardzo ważny materiał, jaki wywieziemy z tego zgrupowania. Przed zbliżającą się ligą Europy czy też rozpoczęciem ekstraklasy obciążenia będą zupełnie inne. W przyszłym tygodniu mamy tylko jeden podwójny trening i to na pewno poprawi skuteczność" - dodał Urban.

Kto jest największym wygranym zgrupowania?

"Będziemy analizowali to, co zobaczyliśmy u tych zawodników, których mniej znamy. Zobaczymy kto zostanie z nami, a kto wróci do Młodej Ekstraklasy. Szkoda, że Vrdoljak i Ljuboja złapali kontuzje. Z kolei Wawrzyniak dołączył później, a Wolski się kuruje. "Wolak" będzie przygotowywał się indywidualnie po wyleczeniu kontuzji. W poprzednim sezonie pokazał, że ma duże umiejętności i można go traktować jako talent. Jest przed nim jednak dużo pracy. Daniel Łukasik to jest chłopak, który może się czuć wygranym na tym zgrupowaniu. Pokazał się z bardzo dobrej strony. Ogólnie chłopaki pracowali znakomicie i efekty tej pracy na pewno przyjdą. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Będziemy dobrze przygotowani na Ligę Europy, mimo tych dużych obciążeń" - zapowiada Urban.

"Błędem może było to, że graliśmy w tej fazie okresu przygotowawczego z takimi drużynami jak Metalist czy Sparta. Sami sprowokowaliśmy sytuację, że byli oni świeżsi, szybsi i poza tym, że mają dobre zespoły, ograli nas bardzo wysoko" - przyznaje trener.


"Ustawienie 1-4-1-4-1 będzie będzie modyfikowane w zależności od tego, kto do nas przyjdzie i kim będziemy dysponowali. Generalnie myślę, że ktoś do nas dojdzie, ale nie wykluczam, że ktoś odejdzie" - zdradza Jan Urban.

O Jakubie Koseckim
"Jakub Kosecki prezentuje się bardzo przyzwoicie. Ma niesamowitą ambicję, wolę walki i chęć dostania większej szansy w Legii Warszawa, takiej, abyśmy mogli wiarygodnie ocenić czy nadaje się do pierwszej drużyny. 'Kosa' znakomicie urywa się na wolne pole, umie wykorzystać swoją szybkość. Ja go przekonuję, żeby również bez piłki robił zamieszanie pod bramką przeciwnika" - ocenia szkoleniowiec Legii.

Widejko, Lisowski, Cichocki, Jagiełło
"Na pewno chłopaki odczuli obciążenia. Nie są to dzieciaki, żeby ich pilnować. Po Olku było widać, że ciężko zniósł zgrupowanie, ale to będzie procentować w przyszłości. Nie wszyscy się przebiją - na dzień dzisiejszy możliwość częstej gry w pierwszym zespole dla wielu z nich jest znikoma. Lepiej żeby gdzieś poszli i grali cały czas, bo w ten sposób podnosić będą swoje umiejętności" - zapowiada Urban.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.