REKLAMA
REKLAMA

Bilety na mecz w Lipawie i spotkanie Klubu z SKLW

Redakcja, źródło: Legia Warszawa - Wiadomość archiwalna

W najbliższy czwartek Legia Warszawa, w ramach eliminacji do Ligi Europy, zmierzy się na wyjeździe z Metalurgsem Lipawa. Kibice stołecznego klubu otrzymali na to spotkanie 960 biletów. Wejściówki będą kosztować 22 zł (równowartość 5 EUR - cena ustalona przez organizatora) i będą dystrybuowane tak jak dotychczas - częściowo przez SKLW i częściowo przez Klub. Na razie nie są znane dokładne terminy sprzedaży. Do zakupu biletu uprawniać będzie karta kibica.

Klub poinformował także, że we wtorek się spotkanie przedstawicieli Klubu oraz Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa. Głównymi tematami, które zostały poruszone były kwestie bezpieczeństwa na meczach Legii, które zostaną rozegrane jesienią na stadionie Legii oraz organizacja wyjazdu na mecz II rundy kwalifikacyjnej LE z Metalurgsem Lipawa.

Spotkanie z przedstawicielami SKLW:
1) przedstawienie osób odpowiedzialnych w Klubie za kontakty z Kibicami i kwestie bezpieczeństwa w sezonie 2012 / 2013,
2) informacja o zakwalifikowaniu przez organy administracyjne – na podst. opinii Policji – wszystkich meczów Legii na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 zaplanowanych w rundzie jesiennej jako imprezy o podwyższonym ryzyku,
3) spodziewane konsekwencje w/w decyzji,
4) omówienie kwestii organizacyjnych związanych z meczem wyjazdowym LE:
- SKLW poinformowało o możliwym dużym zainteresowaniu Kibiców wyjazdem na Łotwę,
- łotewski klub zadeklarował przekazanie Legii przepisowej puli biletów – 5 procent pojemności stadionu, czyli około 200-300 biletów,
- Klub zaprosił przedstawiciela SKLW do wyjazdu na koszt Legii i udziału w spotkaniu organizacyjnym na Łotwie – przedstawiciel SKLW nie mógł uczestniczyć,
- Klub zaoferował SKLW możliwość dystrybucji maksymalnej możliwej liczby biletów na mecz w cenie 5 EUR (nominalna cena biletu)
- Klub przedstawił także swoje oczekiwania dotyczące wpłacenia przez SKLW kaucji na poczet ewentualnej kary nałożonej przez UEFA za zachowanie Kibiców – w przypadku meczu z Metalurgsem Lipawa w wysokości 5 EUR za każdy bilet (SKLW poinformowało o braku możliwości zorganizowania procesu zbiórki i zwrotu takich kaucji ze względów organizacyjnych),
- zaangażowanie SKLW w bezpieczną organizację meczu.


Bilety na mecz w Lipawie
Klub uzgodnił z organizatorem meczu przekazanie puli 960 biletów. Oznacza to, że Kibice Legii otrzymali dostęp do całej trybuny odkrytej stadionu w Lipawie. Jest to maksymalna ilość miejsc, którą klub łotewski mógł zapewnić i nie będzie sprzedaży biletów Kibicom Legii na stadionie. Oba kluby ustaliły miejsce postoju i zbiórki Kibiców Legii a także sposób przejścia na stadion.

Ponieważ SKLW nie przyjęło zasad dystrybucji biletów oczekiwanych przez Klub (kaucja zwrotna), Klub oczekuje zaangażowania SKLW w bezpieczną organizację meczu i zapewnienia, że Klub nie zostanie ukarany przez UEFA za zachowania Kibiców. Klub spotka się w najbliższych dniach z przedstawicielami SKLW w celu omówienia kwestii związanych z organizacją meczu.

Pozostałe szczegóły dotyczące dystrybucji biletów oraz inne sprawy organizacyjne zostaną podane po uzgodnieniach z SKLW.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.