Jan Urban w Lipawie - fot. Mishka / Legionisci.com

Urban: Ten mecz powinniśmy wygrać

Mishka - Wiadomość archiwalna

Jan Urban: Szkoda nam tego spotkania, bo w przekroju całego meczu byliśmy drużyną, która stworzyła o wiele więcej sytuacji podbramkowych. Takie mecze trzeba wygrywać. W pierwszej połowie gospodarze mieli jedną sytuację i strzelili wyrównującą bramkę.

W drugiej połowie szybko zdobyliśmy gola na 2-1 i wtedy, kiedy zawodnik Metalurgsa dostaje czerwoną kartkę, decydujemy się na zmiany, żeby to wykorzystać. Na boisko wchodzą doświadczeni zawodnicy, Danijel Ljuboja i Marek Saganowski, bo chcemy wygrać, i to tak, żeby spokojnie zagrać w rewanżu w Warszawie. I wtedy znowu powtarza się sytuacja, kiedy tracimy bramkę w głupi sposób, bo w drugiej połowie Metalurgs miał mało sytuacji. Inaki Astiz zagrał bezbłędnie, a w sytuacji, kiedy był rzut karny zachował się jak junior, szukał piłki. W końcówce stworzyliśmy sobie na tyle dużo sytuacji, że ten mecz powinien być wygrany.

To nasze pierwsze spotkanie i wiem, że zawsze jest to jakiegoś rodzaju niewiadoma, ale po nim wiemy, w jakim miejscu jesteśmy i jak wyglądamy na tle zespołu, który już grał swoje mecze.