Lekkoatletyka: Wyniki legionistów na OOM

W Krakowie trwa lekkoatletyczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W finałowym biegu na 800 metrów zobaczymy Anitę Jarzyńską, która w eliminacjach uzyskała wynik 2:15.86 minuty. Kinga Jarzyńska z czasem 2:23.74 zajęła 9. miejsce i do finału nie weszła. Bardzo dobrze wypadła legijna sztafeta 4x100 metrów, uzyskując najlepszy wynik w sezonie i 5. miejsce na MP.
Sztafeta w składzie Gabriela Dzienisz, Kamila Dzienisz, Diana Gajda, Anita Jarzyńska uzyskała 49,11 sekundy. Zwyciężyły zawodniczki MKS MOS Wrocław z czasem 48,07 s.

W biegu na 200 metrów Diana Gajda uzyskała trzeci wynik: 25,83 sekundy (-0,1) i wystartuje w niedzielnym finale B.

W rzucie oszczepem Maciej Topolewski zajął 9. miejsce w grupie eliminacyjnej i nie wszedł do finału. Jego wynik to 49,96 metra.