REKLAMA
REKLAMA

Basałaj: Fantastyczna praca Legii z młodzieżą wynika z biedy

Bodziach, źródło: weszlo.com - Wiadomość archiwalna

Rewanżowy mecz Legii z Metalurgsem Lipawa został pokazany na żywo przez Orange Sport, a transmisja cieszyła się sporym zainteresowaniem widzów. "To był rekord, na poziomie finału Pucharu Niemiec. Średnia, licząc studio i przerwę, to 170-180 tysięcy, a w najwyższych momentach - 240. Spodziewałem się mniejszej oglądalności, tym bardziej, że "wpadło" nam to w ostatniej chwili, przy małej promocji" - mówi w rozmowie z Weszło szef stacji Janusz Basałaj.

Basałaj w przeszłości był m.in. prezesem Wisły i w rozmowie z weszlo.com odniósł się do inwestowania Legii w Akademię piłkarską. "Słyszę teraz, że Legia wykonuje fantastyczną pracę z młodzieżą. Tak. Ale wynika to z biedy. Jeśli nie ma się pieniędzy na transfery, to trzeba zobaczyć, co się dzieje w Akademii, która kosztowała kilka milionów złotych. Teraz trzeba dobrać do nich trenera. Wcale nie jest tak, że Urban jest genialnym szkoleniowcem. Jest po prostu dobry, ale idealnie wpasowuje się w politykę klubu i potrafi wprowadzić tych młodych do drużyny. Nie jest też tak, że Łukasik i Żyro to jakieś absolutnie fenomenalne pokolenie, a Wolski to Messi. Oni po prostu muszą grać" - mówi.

Basałaj docenia postawienie w Legii na pracę z młodzieżą, ale przekonuje, że musiało to być spowodowane brakiem pieniędzy. Tymczasem stawianie na młodzież w polskich klubach będzie najbardziej dotkliwe dla menedżerów. "Legia jest wygraną, bo postawiła na akademię, czego nie zrobiła Wisła. Dziś łatwiej mi to wszystko zrozumieć bez zbędnego napinania się. Właściciel Legii prawdopodobnie walnął pięścią w stół, powiedział: "panowie, sorry, ale nie ma kasy. Co robią ci młodzi? Brać ich!". Nie przejmuję się tym, że czytam na Weszło, jak to koniunktura spadła i nic się nie dzieje. Wie pan, kto najbardziej na tym straci? Menedżerowie. A kluby będą musiały przejść przez ten czyściec i grać młodymi" - mówi Basałaj.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.