Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Wtorek, 14 sierpnia 2012 r. godz. 18:28

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Kącik kolekcjonera: Wystawa "Waleczni sportowcy 1914-1945" (18)

Dariusz Chojnacki

W Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie w dniach od 15 czerwca do końca października bieżącego roku odbywa się wystawa pod tytułem: "Waleczni sportowcy 1914-1945. Bohaterowie stadionów i pól bitewnych". Celem wystawy jest przybliżenie postaci sportowców, którzy zasłużyli się nie tylko na arenach sportowych, ale również na polu bitwy w obronie Ojczyzny.

Wiele miejsca poświęcono sportowcom związanym z Legią Warszawa, między innymi takim jak: Ryszard Koncewicz, Władysław Dobrowolski i Leszek Lubicz-Nycz.

Wystawa składa się z 24 plansz umiejscowionych na ogrodzeniu muzeum. Materiały fotograficzne udostępnione zostały przez: Muzeum Sportu i Turystyki, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zapraszam do odwiedzenia wystawy oraz przy okazji do zwiedzenia Muzeum Wojska Polskiego. Muzeum dostępne jest dla zwiedzających nieodpłatnie w niedziele w godzinach od 10:00 do 16:00.

Informacje o wystawie:
Organizator: Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Kurator wystawy: Stanisław Jegliński
Opracowanie graficzne, skład, przygotowanie zdjęć do druku: Monika Bielecka
Współpraca: Przemysław Radziszewski, Paweł Rosołek, Jakub Kunicki

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, sugestie co do prowadzonego Kącika Kolekcjonera lub posiadacie ciekawe pamiątki dotyczące Legii, proszę o kontakt na adres: darek.chojnacki@legionisci.com.

fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz ChojnackiZgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!