fot. Legia Warszawa
REKLAMA
REKLAMA

Kibice zmuszani do wyrabiania nowych KK?

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Przed niedzielnym meczem z Koroną Kielce przy bramkach wejściowych wielu kibiców Legii narzekało na ochronę. Okazuje się, że duża grupa osób usłyszała, że na stadion nie zostaną wpuszczeni, mimo ważnego biletu/karnetu, dopóki nie wyrobią nowej Karty Kibica. Stewardzi odbierali kibicom KK, argumentując to niewyraźnym zdjęciem lub brakiem podobieństwa właściciela do zdjęcia na karcie.

Klub niedawno wprowadził nowe Karty Kibica, których wyrobienie oraz wymiana ze starych na nowe kosztuje 10 złotych. Posiadaczom dotychczasowych kart nowe nie są wyrabiane od ręki. Konieczne jest zrobienie nowego zdjęcia w Punkcie Obsługi Kibica.

Pytanie, czy stewardzi mieli prawo odbierać kibicom karty kibica? Zgodnie z regulaminem odebranie karty możliwe jest w przypadku posługiwania się nią przez inną osobę. Do weryfikacji należy okazać dokument tożsamości ze zdjęciem. "W przypadku zniszczeń na Karcie, nie wynikających z wad materiału z jakiego wykonana jest Karta, uniemożliwiających identyfikację nadrukowanych na niej danych lub wizerunku Kibica, Kibic zobowiązany jest do wyrobienia duplikatu Karty na własny koszt" - czytamy w regulaminie.

Poniżej komentarz czytelnika Weszlo.com do zaistniałej w niedzielę sytuacji: "Jeśli wizerunek jest niewyraźny z powodu startego rogu karty lub startej farby/nadruku, jest to niewątpliwie uszkodzenie NIE z winy właściciela KK, tylko z jej słabej jakości. Większość z nas, jak i z pracowników Klubu Legia Warszawa dysponuje dowodami osobistymi lub kartami płatniczymi. Dobrze wiemy, że te karty nie ścierają się przez lata użytkowania. Jeśli po roku Karta Kibica jest wytarta, nie umożliwiając identyfikacji, jest to bezsprzecznie wina słabej jakości wykonania KK. Dlatego wymaganie wyrobienia nowej KK ponosząc koszt z cennika jest dla mnie niejasne."

Przed spotkaniem z Koroną osoby, które nie zastosowały się do poleceń służb informacyjnych i nie wyrobiły nowej karty, na stadion nie zostały wpuszczone, pomimo ważnego biletu/karnetu na mecz.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.