fot. Legionisci.com
REKLAMA

Hokejowa Legia nie wystartuje w rozgrywkach?

Bodziach i HugollekWiadomość archiwalna>

Wiele wskazuje na to, że hokejowa Legia nie wystartuje w najbliższym sezonie w rozgrywkach ligowych. Legioniści co prawda rozpoczęli przygotowania do ligi, która startuje za miesiąc, ale kasa sekcji świeci pustkami. Brakuje aż 250 tysięcy złotych i wątpliwe, aby chociaż część tej kwoty udało się zebrać w tak krótkim czasie. Hokeiści na razie nie tracą nadziei i na własną rękę szukają potencjalnych sponsorów.

"Główny problem, z jakim się borykamy, stanowi brak pieniędzy. Prawdopodobnie nie dostaniemy środków z miasta, a jeśli nawet, to i tak będzie ich zbyt mało, by dokończyć sezon. Z tego, co mi wiadomo, miejscy włodarze przyznają środki w zależności od zajętego miejsca, a że my nie załapaliśmy się na 'pudło', to chyba nic nie dostaniemy. Tego jednak nie jestem do końca pewien" - mówi w rozmowie z LL! bramkarz Legii Michał Strąk.

Jakie są realne szanse na to, że przystąpicie do rozgrywek?
- W tej chwili na 99,9% nasz zespół do nich nie przystąpi. Jeśli nie znajdzie się ktoś gotowy na to, by nam pomóc, to w najbliższym sezonie nie zagramy.

A jak wygląda kwestia ewentualnego pozyskania sponsorów?
- Powiem tak, zostaliśmy już sami, więc każdy z nas stara się coś załatwić. Trudno jednak stwierdzić, czy przyniesie to jakiś skutek. Jest połowa roku, firmy mają pozamykane budżety i tu zaczynają się schody.

Jakie są, o ile takowe istnieją, plany awaryjne, by pozyskać brakujące środki?
- Nie ma takich. W poniedziałek zarząd poinformował nas, że nie ma pieniędzy i że w najbliższym sezonie nasz zespół zostanie wycofany z rozgrywek.

Co będzie z Wami, tzn. zawodnikami, w przypadku, jeśli te najczarniejsze scenariusze się sprawdzą? Rozmawialiście już na ten temat?
- Nie rozmawialiśmy, ponieważ cały czas mamy nadzieję, że normalnie przystąpimy do rozgrywek. Walczymy do końca.

Czy kibice mogą się w jakikolwiek sposób włączyć w ratowanie sekcji? Wiadomo przecież, że kiedy trzeba, ich pomoc bywa nieoceniona...
- Obecnie potrzebujemy 250 tysięcy złotych, więc jeżeli ktoś ma możliwości, zna jakichś prezesów firm, którzy kochają Legię, to na pewno taka pomoc się przyda. Innej możliwości chyba nie ma.

Na forum portalu Legionisci.com oraz na Waszym profilu facebookowym ogłoszono, że rozprowadzane będą koszulki-cegiełki w cenie 100 zł, by uratować sekcję hokeja. Jak sądzisz, jaki będzie odzew kibiców w tym aspekcie?
- Mam nadzieję, że odpowiedź kibiców będzie na tyle duża, że tych koszulek zabraknie.

Czy chciałbyś wystosować apel do osób, którym dobro hokejowej Legii leży na sercu?
- W imieniu wszystkich zawodników Legii proszę kibiców, którzy mają jakieś możliwości, o pomoc, żeby ta piękna dyscyplina nie upadła i aby Legia znów była wielka.

Rozmawiał Hugollek


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.