REKLAMA

"Jesteśmy tak samo dobrzy jak Legia"

Sylwia Skorstad, Małgorzata Chłopaś - Wiadomość archiwalna

Trener Rosenborga Jan Jönsson komplementował drużynę Legii na przedmeczowej konferencji prasowej, twierdząc że w zespole "wojskowych" ciężko znaleźć słabe punkty. Szkoleniowiec gości nie uważa jednak, by jego piłkarze stali w dwumeczu z legionistami na straconej pozycji. "Legia to bardzo dobry zespół, który świetnie zaprezentował się ostatnio na własnym terenie, wygrywając 4-0 (z Koroną Kielce - przyp. LL!). Są silni na własnym boisku, jednak widzę dla nas szansę.
Jedziemy uzbrojeni w doświadczenia nabyte w trzech meczach wyjazdowych, jakie zagraliśmy latem. Widzę, że na treningach chłopcy są skoncentrowani i wiem, że ten tydzień przyniesie ważne rozstrzygnięcia" - mówi Jönsson cytowany przez oficjalną stronę Rosenborga rbk.no. Największe wrażenie na Norwegach robi oczywiście Danijel Ljuboja, który znakomicie zaprezentował się w meczu z Koroną, strzelając hat-tricka. Serb będzie więc zapewne pod czujnym okiem obrońców z Trondheim. "Legia to przeciwnik dużo bardziej nieobliczalny niż Servette Genewa" - dodaje Jönsson.

O spotkaniu z Legią wypowiedział się także nowy nabytek Rosenborga Tore Reginiussen. Obrońca RBK poprzedni sezon spędził w duńskim Odense BK, które było rywalem Wisły Kraków w ubiegłorocznej edycji Ligi Europy. Norweg poinformował kolegów z drużyny o tym, czego mogą spodziewać się na polskich boiskach.

"Publiczność w Polsce jest bardzo entuzjastyczna, ale zdarza się także, że kibice stają się niecierpliwi i łatwo obracają się przeciwko własnej drużynie. Doping jest ogólnie bardzo dobry. Nie mogę natomiast powiedzieć, że zostaliśmy w Polsce ciepło powitani" - wspomina starcie z "Białą Gwiazdą".

Reginiussen spodziewa się, że formacja defensywna RBK nie będzie miała w Warszawie lekko. Norweg uważa, że Legia od początku meczu będzie mocno atakować. "Musimy zachować zimną krew i zagrać uważnie w obronie. Powinniśmy grać swoje i szukać możliwości do gry z kontrataku" - mówi. Norweski defensor wierzy w swoją drużynę. "Mamy szansę. Myślę, że jesteśmy tak samo dobrym zespołem jak Legia" - podsumowuje.

Osiemnastka meczowa, którą Jönsson zabrał do Warszawy:
Örlund, Lund Hansen, Dorsin, Høiland, Strandberg, Rønning, Reginiussen, Mix, Henriksen, Svensson, Fredheim Holm, Issah, Prica, Alas, Chibuike, Elyounoussi, Dockal i Selnæs.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.