X Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając w tej witrynie, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji przy użyciu plików cookie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Oprawa Cracovii na meczu ze Stomilem Olsztyn - fot. estadio-pasion.net
Oprawa Cracovii na meczu ze Stomilem Olsztyn - fot. estadio-pasion.net
Wtorek, 28 sierpnia 2012 r. godz. 12:34

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Krakowscy złodzieje projektów

Bodziach

Oj, działo się w Krakowie. Najpierw Cracovia rozegrała mecz z Okocimskim Brzesko na stadionie Hutnika. Później Wisła licznie wspierała Unię na stadionie Wawelu, a następnie na własnym obiekcie Cracovia podejmowała Stomil. Hutnik tego dnia licznie wspierał swojego układowicza z Olsztyna, natomiast Wisła... zdobyła projekt oprawy Cracovii i przed meczem lokalnego rywala wypuściła serię wiślackich koszulek i okazałe graffiti zmieniając jedynie herb i hasło z "Cracovia Kraków" na "Armia Wisły". "Pasy" nazywają to kradzieżą."Opravcy" zdecydowali się jednak na zaprezentowanie swojej oprawy w pierwotnym kształcie, a pod adresem lokalnego rywala wywiesili transparent "Projektów złodzieje, Cracovia z was się śmieje".

Bardzo dobre kibicowsko spotkanie rozegrano w Szczecinie. Pogoń zaprezentowała kartoniadę i niewidoczny przez bandy reklamowe transparent "Bójcie się chamy". Lechiści wypełnili sektor gości do ostatniego miejsca, głośno dopingowali i odpalili spore ilości pirotechniki, co w Szczecinie należy do wyjątkowo trudnych.

Problemy kibiców w Białymstoku. Będzie bojkot
Niestety to jedyny konkretny wyjazd w ekstraklasie. Na trzech stadionach sektor gości pozostał pusty. Legia i Lech mieli zakazy wyjazdowe, a Ruch postanowił przyłączyć się do protestu RTS-u i na mecz przyjaźni nie zorganizowali wyjazdu. Górnik Zabrze miał problemy z białostocką policją, która jak tylko mogła opóźniła ich przyjazd na mecz z Jagiellonią. Wobec powyższego fani KSG postanowili nie wchodzić na stadion i dopingować zza ogrodzenia. Jagiellonia również nie pierwszy raz miała problemy z mundurowymi i Stowarzyszenie "Dzieci Białegostoku" już zapowiedziało bojkot meczów na własnym stadionie.

"Wszystkie kibicowskie frakcje Jagiellonii podjęły decyzję o bojkocie meczu z Zagłębiem Lubin datowanego na sobotę 1 września. Nie mamy na celu wyrządzenia szkody klubowi i piłkarzom, jednak jesteśmy zmuszeni wykonać kolejny krok w proteście przeciwko zachowaniu policji i bierności klubu, a najefektywniejszym i najczęściej sugerowanym jest opuszczenie spotkania. W dalszym ciągu oczekujemy zdecydowanego stanowiska i działań klubu, zminimalizowania liczby policji przed stadionem do rzeczywiście potrzebnej, opuszczenia stadionu i zaprzestania pokazu siły oraz inwigilacji przez funkcjonariuszy wobec kibiców Jagiellonii zarówno na stadionie, jak i poza nim, a także anulowania bądź gruntownej zmiany nowego regulaminu imprezy masowej podyktowanego przez policję oraz likwidacji zakazu prezentowania opraw, "sektorówek", flag, transparentów i innych elementów dotychczas stosowanych podczas meczów i niezakazanych regulaminem. Wszystkie osoby, którym zależy na ruchu kibicowskim w Białymstoku - na flagach, dopingu, oprawach, rzeczywistym wsparciu piłkarzy i tworzeniu atmosfery - prosimy o rezygnację z udziału w spotkaniu. Osoby nierozumiejące naszej decyzji zachęcamy do postawienia się w sytuacji osób, które są karane oraz prześladowane za to, że poświęcają całe życie naszej Jagiellonii i przyczyniają się do tworzenia najlepszej atmosfery" - poinformowało Stowarzyszenie kibiców Jagiellonii.

Oprawy, wyjazdy
Pod względem opraw meczowych, to oprócz kontrowersyjnej choreografii "Pasów" oraz kartoniady Pogoni, ultrasowało Zagłębie Lubin, Podbeskidzie, Olimpia Grudziądz.

Ciekawsze niż ekstraklasowe wyjazdy miały miejsce w niższych ligach. Stomil, licznie wspierany przez zgody, przyjechał do Krakowa w 630 osób, Radomiak konkretną ekipą zameldował się na meczu z Resovią, Unia licznie wspierana przez Wisłę przyjechała na stadion Wawelu, ŁKS z dobrej strony pokazał się w Grudziądzu, a GKS Katowice w Łęcznej.

Pozasportowo gorąco było na meczu LKZ Mazańkowice z Pionierem Pisarzowice.

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legionisci.com - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

Ekstraklasa:

Pogoń Szczecin 0-2 Lechia Gdańsk (1000).
Około 12 tysięcy widzów przyszło na poniedziałkowy mecz Pogoni z Lechią. Portowcy zaprezentowali oprawę - kartoniadę "PS" oraz transparent "Bójcie się chamy", który był słabo widoczny z powodu wysokich band reklamowych na wysokości młyna. Pogoń z dobrym dopingiem. W Szczecinie bardzo dobrze pokazali się także przyjezdni. Lechiści wykorzystali 1000 biletów i wypełnili sektor gości do ostatniego miejsca. Oprócz dobrego oflagowania i głośnego dopingu, Lechia zaprezentowała flagi na kiju, sektorówkę w kształcie koszulki i sporo pirotechniki.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze (220).
Fani Górnika od lat mają problemy z wyjazdami do Białegostoku i... tym razem nie było inaczej. Zabrzanie, tak jak większość ekip udających się na mecz z Jagiellonią, za sprawą policji utknęli kilkanaście kilometrów od stadionu. Chore procedury, które zaczęli wdrażać mundurowi sprawiły, że pierwsza grupa Górnika dotarła na stadion w 50. minucie spotkania. W związku z tym goście postanowili nie wchodzić na mecz, tylko zwrócić bilety w kasie i prowadzić doping zza ogrodzenia. Jagiellonia słysząc o problemach przyjezdnych skandowała "Piłka nożna dla kibiców". Po meczu piłkarze Górnika podeszli pod płot i podziękowali fanom za wsparcie. Do Białegostoku pojechało ok. 220 kibiców KSG, w tym Wisłoka (16) i GKS Katowice.

Śląsk Wrocław 2-0 Korona Kielce (200).
Frekwencja na meczach Śląska spada cały czas. Na ligowym spotkaniu z Koroną było już niewiele ponad 10 tysięcy widzów. Gospodarze z bez oprawy. Korona przyjechała do Wrocławia w ok. 200 osób. Próbowali przebijać się przez doping wrocławian, ale szanse mieli niewielkie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1 Wisła Kraków (50).
Z powodu modernizacji stadionu, w Bielsku w tym roku nie będą przyjmowani kibice drużyn przyjezdnych. Pierwsi przekonali się o tym fani Wisły. Mimo to w okolicy stadionu w Bielsku pojawiło się kilkudziesięciu fanów z Krakowa, którzy zaznaczyli swoją obecność kilkoma okrzykami. Gospodarze przygotowali biało-czerwoną kartoniadę.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice (40).
Fani Zagłębia w pierwszej połowie zaprezentowali oprawę upamiętniającą 30. rocznicę zbrodni lubińskiej, na którą składały się malowana sektorówka, transparent "Sierpień 82 - pamiętamy!" oraz chorągiewki w barwach. Zagłębie z dobrym dopingiem. Piast przyjechał do Lubina w 40 osób.

Polonia Warszawa 1-2 Lech Poznań (-).
Lechici na tym meczu nie mogli się pojawić ze względu na zakaz wyjazdowy. Poloniści zaprezentowali oprawę składającą się z podwieszonej do dachu malowanej sektorówki oraz transparentu "Stare Miasto wiernie ciebie będziem strzec". Niezbyt miło przyjęli swojego byłego zawodnika, grającego obecnie w Lechu, Trałkę.

Widzew Łódź 2-0 Ruch Chorzów (-).
W związku z protestem Widzewa, fani Ruchu postanowili nie organizować wyjazdu na mecz przyjaźni. Na trybunach pojawiła się skromna grupka osób z Chorzowa, która jednak nie prowadziła dopingu. Co prawda niektóre media pisały o bojkocie protestu ze strony pikników, ale niewiele miało to wspólnego z rzeczywistością. Chorzowianie tymczasem mobilizują się na wyjazd do Wrocławia.

GKS Bełchatów 0-2 Legia Warszawa (-).
Legioniści do Bełchatowa nie mogli pojechać z powodu zakazu wyjazdowego za mecz z Wisłą w poprzednim sezonie. Gospodarze w słabej formie, co potwierdza niska frekwencja nie tylko na całym stadionie, ale przede wszystkim w młynie.

I liga:

Okocimski Brzesko 0-2 Cracovia (2000).
Spotkanie rozegrano na stadionie Hutnika Kraków. Na meczu stawiły się ok. 2 tysiące "Pasów", którzy wywiesili kilka flag, a w trakcie meczu zaprezentowali flagowisko i odpalili pirotechnikę. Okocimskiego ok. 50 osób, z flagą "Piwosze".

Cracovia - Stomil Olsztyn (630).
Bardzo ciekawe spotkanie na zapleczu ekstraklasy. Stomil zaliczył dobry wyjazd w 270 osób do dalekiego Krakowa, a do tego był licznie wspierany przez Hutnika Kraków (350) oraz Wisły Płock (24) i Polonii Bydgoszcz (16). Przyjezdni wywiesili 14 flag i prowadzili przyzwoity doping. Dość niespotykaną, i to na światową skalę, oprawę przygotowali "Opravcy". Grupa ultras Cracovii zaprezentowała malowaną sektorówkę z motywem i hasłem, które wcześniej "przechwyciła" Wisła i wykonała na mieście graffiti z takim motywem i własnym herbem. Oprawa składała się z transparentu "Nasze miasto, nasze zasady, wypada z gry ten, co nie daje rady" i malowanej sektorówki z nazwą klubu, postacią kibica w kapturze oraz blokami. "Opravcy" wiedząc, że projekt ich oprawy "wyciekł" (nie pierwszy raz zresztą), postanowili wykonać naprędce transparent skierowany do wiślaków: "Projektów złodzieje, Cracovia z was się śmieje".

Olimpia Grudziądz - ŁKS Łódź (382).
Wyjazd do Grudziądza, w którym działa FC Widzewa, wydawał się ciekawy. ŁKS pojechał na to spotkanie w 180 osób, wspierany przez Zawiszę (140) i Włocłavię (60). Wywiesili trzy flagi. Gospodarze przygotowali na ten mecz oprawę - sektorówkę "Olimpijczycy" oraz transparent "Choć niewielka grupa ludzi, wszyscy tu jesteśmy braćmi".

Bogdanka Łęczna - GKS Katowice (163).
Do Łęcznej pojechało 163 fanów GKS-u, w tym Banik Ostrawa (17). Przyjezdni wywiesili cztery flagi, w tym jedną swoich czeskich przyjaciół. Goście prowadzili dobry doping, przerywany okrzykami nawiązującymi do jedynej ekipy w Łęcznej posiadającej kibiców.

Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz (91).
Do Bytomia pojechało 88 fanów Sandecji oraz 3 Czarnych Jasło. Przyjezdni wywiesili 3 flagi.

Flota Świnoujście - GKS Tychy (80).

II liga:

Resovia Rzeszów - Radomiak Radom (561).
Świetny wyjazd Radomiaka na Resovię. Goście bardzo dobrze oflagowali swój sektor. Radomiak wywiesił 10 flag. Ich doping to w dużej mierze bluzgi na Resovię. Gospodarze zaprezentowali baloniki i mini sektorówkę. "Sovii" w młynie ok. 500.

Garbarnia Kraków - Unia Tarnów (500).
Na meczu, mimo zakazu przyjmowania kibiców gości na stadionie, pojawiła się grupa kibiców gości. Unia (100) była licznie wspierana przez Wisłę Kraków (400). Na stadionie wywieszono trzy flagi.

Motor Lublin 0-0 Olimpia Elbląg (130).
Na ten wyjazd wybrało się 75 fanów Olimpii, wspieranych przez Legię (55) i Zagłębie (1). Olimpijczycy wywiesili 5 flag oraz transparent z pozdrowieniami dla zatrzymanych fanów Legii.

Raków Częstochowa - ROW Rybnik (102).
ROW do Częstochowy pojechał w 102 osoby, w tym Naprzód Rydułtowy (5) i Górnik (4). Wywiesili 3 flagi.

Ruch Zdzieszowice - MKS Kluczbork (70).
Przyjezdni z dwiema flagami i dobrym dopingiem w I połowie.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła Puławy (40).
Wisłę wspierało 20 fanów Pogoni Siedlce.

Niższe ligi:

Chemik Pustków - Wisłoka Dębica (180).

Polonia Słubice - Stilon Gorzów (170).
Dobry wyjazd Stilonu do Słubic, na którym stawiło się ich 170, z ośmioma flagami. Prowadzili dobry doping. Polonia z 90-osobowym młynem.

Olimpia Zambrów - ŁKS Łomża (164).
Przyszłość Rogów - Odra Opole (100).
LKS Gołuchów - KKS Kalisz (90).

Stal Sanok - Czarni Jasło (50).
Mimo zamkniętego sektora gości, fani Czarnych pojawili się przed stadionem.

Janina Libiąż - Hutnik Kraków (40).

Mazur II Radzymin - Hutnik Warszawa (35).
Po wycofaniu drużyny z III ligi, Hutnik wystartował w rozgrywkach B klasy. Do Radzymina fani z Bielan dotarli w przerwie, w 35 osób, i prowadzili bardzo dobry doping.

Lubuszanin Trzcianka - Górnik Konin (35).
Dalin Myślenice - Beskid Andrychów (31).

Victoria Kałuszyn - ŁKS Łochów (0).
Gospodarzy w młynie 25, z niezłym dopingiem. Machali flagami na kiju i wywiesili transparent "Oni Zniszczą Piłkę Nożną".

Victoria Zerzeń - Amur Wilga (0).
Gospodarzy w młynie 20, z dobrym dopingiem. Odpalili pirotechnikę oraz wywiesili transparent odnoszący się do dyrektora ds. bezpieczeństwa na Legii.

Narew Ostrołęka - Wkra Żuromin (0).
Gospodarzy w młynie ok. 50. Wywiesili transparent "Blask powrócił", machali balonikami w barwach oraz odpalili race i świece dymne. Wywiesili także transparent "Frekwencja rośnie, sprzedaż maleje i kto tu tonie?".

Okęcie Warszawa - Mazowsze Grójec (0).

Inne dyscypliny:

Żużel: Apator Toruń - Stal Gorzów (224).
Żużel: Start Gniezno - GKM Grudziądz (150).
Żużel: Falubaz Zielona Góra - Polonia Bydgoszcz (80).


Wyjazd tygodnia: 1000 fanów Lechii w Szczecinie
Oprawa tygodnia: Oprawa Cracovii na meczu ze Stomilem i Zagłębia Lubin na meczu z Piastem

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.

Pogoń Szczecin na meczu z Lechią Gdańsk:


Lechia Gdańsk w Szczecinie:

Zagłębie Lubin na meczu z Piastem:Piast Gliwice w Lubinie:


Górnik Zabrze przed stadionem w Białymstoku:


Śląsk na meczu z Koroną:
Korona Kielce na wyjazdowym meczu ze Śląskiem:


Wisła Kraków przed stadionem w Bielsku-Białej:


Podbeskidzie na meczu z Wisłą:
GKS Bełchatów na meczu z Legią:


Widzew Łódź na meczu z Ruchem Chorzów:


Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z Cracovią:
Cracovia na meczu ze Stomilem Olsztyn:

Cracovia na meczu z Okocimskim Brzesko na stadionie Hutnika:


Jagiellonia Białystok na meczu z Górnikiem Zabrze:
Polonia na meczu z Lechem:


Unia Tarnów i Wisła Kraków na meczu z Garbarnią:


Okocimski Brzesko na meczu z Cracovią na stadionie Hutnika:


ŁKS Łódź w Grudziądzu:Olimpia Grudziądz na meczu z ŁKS-em:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu w Łęcznej:
Wisłoka Dębica na wyjazdowym meczu z Chemikiem Pustków:


Raków Częstochowa na meczu z ROW-em Rybnik:ROW Rybnik w Częstochowie:


Resovia na meczu z Radomiakiem:Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Resovią:


Broń Radom na meczu z Włókniarzem Zelów:LKZ Mazańcowice na meczu z Pionierem Pisarzowice:ŁTS Łabędy na meczu z Concordią Knurów:


Lech Rypin w Sosnowcu:


Zawisza Bydgoszcz na meczu z Okocimskim Brzesko:


Narew Ostrołęka na meczu z Wkrą Żuromin:

Victoria Zerzeń na meczu z Amurem Wilga:Falubaz Zielona Góra na meczu z Polonią Bydgoszcz:


GKM Grudziądz na wyjazdowym meczu ze Startem Gniezno:


AKS Busko na meczu z Sokołem Rykoszyn:Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!