Młodzież: mecze środowe

Raffi - Wiadomość archiwalna

Nierówna postawa drużyn młodzieżowych Legii - juniorzy starsi po zwycięstwie nad Varsovią, w meczu z Beniaminkiem zaprezentowali się słabiej i ulegli radomianom 0-1. Dużo lepszy wynik uzyskali juniorzy młodsi z rocznika 1997, którzy w meczu otwarcia sezonu pokonali 7-0 Drukarza, a trzy gole zdobył Michał Stasz.

Legia 94/5 0-1 (0-0) Beniaminek Radom 94/5 Zdjęcia z meczu
0-1 87 min. Szymon Stanisławski

Legia: Pogorzelec - Fabiszewski, Dankowski, Zawal, Rozmus (88' Piórkowski) - Bojek (46' Rosiński), Sokołowski (70' Dmowski), Stromecki (50' Parobczyk), Janusiewicz (46' Kalinkowski), Bajdur - Arak (54' Śmigielski)

Niezbyt udany mecz juniorów starszych. Legioniści długimi momentami utrzymywali się przy piłce, ale poza strzałem Patryka Sokołowskiego w poprzeczkę, zupełnie nic konkretnego z tego nie wynikało. Po przerwie było podobnie - strzelali Rozmus, Sokołowski, Piórkowski i Kalinkowski, ale golkiper gości nie musiał zbytnio się wysilać by je obronić (zwłaszcza że były przeważnie niecelne). W ostatnim kwadransie goście "ostrzegli" zawodników Legii dwoma groźnymi strzałami, obronionymi pzez Oskara Pogorzelca; to jednak nie pomogło i na 3 minuty przed końcem, po kolejnej niepotrzebnej stracie w środku pola, na bramkę Legii popędził przez pół boiska Szymon Stanisławski, który strzałem po ziemi dał gościom prowadzenie, którego nie oddali już do końća meczu.

Legia 97/8 7-0 (4-0) Drukarz Warszawa 97 Zdjęcia z meczu
1-0 1 min. Maksymilian Maj (karny po faulu na Eryku Więdłosze)
2-0 15 min. Michał Stasz (as. Arkadiusz Górka)
3-0 17 min. Michał Wojczuk (as. Dawid Witkowski)
4-0 39 min. Michał Stasz (dob. strz. Michała Podleckiego)
5-0 50 min. Michał Stasz (as. Radosław Cieślak)
6-0 55 min. Radosław Cieślak (as. Sebastian Stolarski)
7-0 73 min. Michał Podlecki (as. Sebastian Stolarski)

Strzały (celne): Legia 22 (16) - Drukarz 3 (2)

Legia: Jaroszko - Wojczuk (48' Wiszorowski), Górka, Panufnik (52' Iwański), Witkowski (57' Wojcieszak) - Więdłocha (41' Stolarski), Maj, Wiśniewski, Podlecki, Cieślak - Stasz

Pierwszy mecz sezonu legioniści musieli rozegrać w mocno okrojonym składzie - bez kilku graczy powołanych do kadry narodowej, kontuzjowanych, bądź niepotwierdzonych jeszcze do gry. Braki uzupełnili gracze młodszego rocznika. Mimo to już po minucie gry było 1-0, gdy rzut karny zamienił na gola Maks Maj. Goście zagrozili bramce Wojciecha Jaroszki raptem dwukrotnie w pierwszej połowie; po przerwie nasz bramkarz był praktycznie bezrobotny. Już po pierwszej połowie było 4-0 i w drugiej odsłonie mecz był mało emocjonujący, a do tego dość jednostronny. Bardzo pewne zwycięstwo legionistów trzeba jednak docenić, choć różnica w umiejętnościach technicznych i dyscyplinie taktycznej większości graczy obu drużyn była spora.

W spotkaniu zadebiutowało dwóch nowych graczy - pewnie prezentujący się dziś Michał Panufnik był ostatnio zawodnikiem Podlasia Sokołów (choć w tym czasie długo leczył kontuzję), a wcześniej dał się poznać m.in. w Delcie Warszawa. Z kolei występujacy na prawej pomocy Sebastian Stolarski grał do tej pory w KS Piaseczno, a debiutancki występ okrasił dwiema asystami. Trzeci z pozyskanych ostatnio graczy, lewy obrońca Adrian Gapczyński (wychowanek Agrykoli, w ostatnim sezonie w Białych Orłach Warszawa) przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji U-16. Z kolei pomocnicy Filip Karbowy i Bartosz Świderski (obaj Olo Władysławów) oraz napastnik Dawid Surma z Dunajca Nowy Sącz są już oficjalnie zawodnikami Legii, ale do zespołu dołączą dopiero w najbliższych dniach.