fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA

Demiańczuk: Złożyliśmy pismo o wycofanie drużyny z rozgrywek

Bodziach, źródło: tvnwarszawa.plWiadomość archiwalna>

Prezes hokejowej Legii, Piotr Demiańczuk złożył wniosek do PZHL w sprawie wycofania drużyny z rozgrywek w nadchodzącym sezonie. "Złożyliśmy pismo do Polskiego Związku Hokeja na Lodzie w sprawie wycofana drużyny UHKS Mazowsze / Legia Warszawa z rozgrywek ligowym w sezonie 2012/2013, które ruszają już we wrześniu" - mówi TVN Warszawa.

Demiańczuk przekonuje, że start zespołu w rozgrywkach ligowych byłby związany z ryzykiem dla płynności finansowej sekcji. "Przez cały zeszły rok szukaliśmy sponsora. Nikt nie był zainteresowany. Hokej nie jest popularny, do tego my nie gramy w ekstraklasie. Wsparcie miasta to za mało. Potrzebujemy sponsora" - mówi prezes.

Co w takim razie stanie się z zawodnikami Legii? "Zawodnicy z pierwszej drużyny będą szukać nowych klubów. Cały czas mamy jednak do nich prawo. Będą mogli wrócić, jeżeli udałoby się zdobyć sponsora na następny sezon" – dodaje Demiańczuk w rozmowie z tvnwarszawa.pl.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.