REKLAMA

Sparing: Legia 73-62 Sokół Ostrów

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Koszykarze Legii wygrali pierwszy sparing przed nowym sezonem. Dziś w Pomiechówku, po dwóch ciężkich treningach nasi gracze pokonali III-ligowego Sokoła Ostrów Mazowiecka 73-62 (14-9, 21-21, 23-25, 15-7). Legia prowadziła przez większość spotkania, ale po przerwie zdrzemnęła się, co wykorzystali przeciwnicy.

Fotoreportaż z meczu - 41 zdjęć Gacka

W 25 minucie spotkania na prowadzenie wyszli nasi niedawni ligowi rywale i na boisku zaczęło się więcej dziać. Trzecia kwarta wydawało się, że zakończy się 6-punktowym prowadzeniem naszej drużyny, ale Sokół w 4 sekundy potrafił rozegrać akcję po mistrzowsku. Trener Bakun upewnił się wcześniej, że nasz zespół ma 3 faule na koncie w tej części gry i krzyknął do zespołu: "możecie faulować". Nic to nie dało. Podanie przez całe boisko doszło do Barszcza i ten oddał celny rzut za 3 punkty. Przed ostatnią częścią spotkania było 58-55 dla Legii.

W czwartej kwarcie mimo szybko "złapanych" fauli naszej drużyny, kiedy wydawało się, że każdy kolejny będzie skutkował osobistymi dla rywali, potrafiliśmy dobrze bronić. IV kwartę nasz zespół wygrał 15-7, a w końcówce trzema przechwytami popisał się Marcin Chojecki. Bardzo dobrze prezentował się także Rafał Holnicki-Szulc, który bardzo mądrze rozdzielał piłki. Na pewno cieszyć może deklaracja popularnego "Kaczmara", że zostaje na najbliższy sezon w Legii. Będzie to z pewnością spore wzmocnienie naszej drużyny. Pierwszy sparing Legia wygrała 73-62, ale nie wynik jest najważniejszy. Jak powiedział nam po meczu trener Bakun, na razie zadania taktyczne wypełniane są tylko w niewielkiej części, ale cieszyć może zaangażowanie zawodników. Kolejny sparing rozegramy prawdopodobnie w kolejny weekend, ale rywal, ani termin spotkania nie jest jeszcze znany. Wiadomo, że nie dojdzie do skutku planowany początkowo na niedzielę sparing w Pomiechówku z SKK Siedlce, z powodu kontuzji w siedleckim zespole.

W dzisiejszym meczu zagrali: Tomasz Rudko 14 pkt., Marcin Nędzi 11, Marcin Chojecki 9, Piotr Nawrot 8, Tomasz Jaremkiewicz 8, Michał Świderski 6, Łukasz Zajączkowski 6, Rafał Piesio 4, Bartłomiej Błaszczyk 4, Jan Pawlak 2, Rafał Holnicki-Szulc 1, Michał Adamski, Miłosz Warecki.


fot. Gacek / Legionisci.com

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.