Statystyki meczu z Podbeskidziem

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

W poniedziałkowy wieczór legioniści za wszelką cenę starali się przejść do historii. Niemal przez całe spotkanie "wojskowi" ostrzeliwali bramkę Podbeskidzia, ale to goście, z jednym celnym strzałem na koncie, prowadzili 1-0. W końcu piłkarzom Jana Urbana udało się jednak odwrócić losy spotkania. Poniżej przedstawiamy szczegółowe statystyki meczu z Podbeskidziem.

Aż 30 (!) razy piłkarze Legii uderzali na bramkę Richarda Zajaca. Bramkarz Podbeskidzia miał bardzo pracowitą drugą połowę spotkania. W jej trakcie legioniści oddali 21 strzałów, z czego aż 12 było celnych. Łącznie "wojskowi" 17 razy uderzali celnie na bramkę rywali. Goście aktywniejsi byli w pierwszej połowie, gdy oddali trzy strzały. Po przerwie na boisku praktycznie nie istnieli.

W poniedziałkowy wieczór najaktywniejszy pod bramką rywali był Michał Żyro, który oddał osiem strzałów. "Żyrko" doprowadził do remisu i dał sygnał do walki o wygraną. Łącznie strzały oddało aż 11 graczy Legii.

O ile legioniści przewodzą w klasyfikacji strzałów, to w klasyfikacji fauli muszą uznać wyższość gości. Piłkarze Podbeskidzia 22 razy przekraczali przepisy. Legioniści na swoim koncie zapisali tylko dziesięć fauli.

Wśród legionistów najczęściej przepisy przekraczał Janusz Gol. Pomocnik Legii cztery razy był powstrzymywany przez sędziego po nieprzepisowych zagraniach. Pozostali gracze "wojskowych", jeśli faulowali, czynili to raz.

Na celowniku rywali aż pięciu piłkarzy Legii znajdowało się po trzy razy. Proporcja fauli pokazuje, że gracze Podbeskidzia imali się wszelkich sposobów - w tym nieprzepisowych - byle dowieźć upragnione zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego.

62 odbiory i aż 70 strat zanotowali legioniści w poniedziałkowy wieczór. W odbiorach w czołówce nie mogło zabraknąć pary stoperów. Aktywny w środku pola był Janusz Gol. Niestety w jego przypadku duża liczba odbiorów szła w parze z częstymi stratami.

W klasyfikacji strat Janusz Gol został jednak przebity przez graczy bardziej ofensywnych. Marek Saganowski tracił piłkę 15 razy a Danijel Ljuboja 12 razy. Duża liczba strat jest tym bardziej niepokojąca, że poniedziałkowy rywal Legii do ligowych potentatów nie należy.