Daniel Łukasik - fot. Natalia Kubka

el. MME: Rosja 4-1 Polska

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Prowadzona przez Stefana Majewskiego młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała 1-4 z Rosją i straciła szansę na awans do młodzieżowych mistrzostw Europy. W rozegranym w Jekaterynburg spotkaniu od początku spotkania na boisku przebywał Daniel Łukasik. W 81. minucie legionista opuścił murawę ukarany czerwoną kartką. W 58. minucie na placu gry pojawił się także Michał Żyro, który zaraz po wejściu był bliski zdobycia gola, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek.

Jedyną bramkę dla biało-czerwonych zdobył Artur Sobiech. Po siedmiu meczach z 10 punktami na koncie Polska zajmuje trzecie miejsce w tabeli. W ostatnim meczu grupowym 10 września w Gdyni Polacy zmierzą się z Portugalią.

Rosja 4-1 (1-1) Polska
0-1 7 min. Artur Sobiech
1-1 22. min Szota Bibiłow
2-1 74. min. Dienis Czeryszew
3-1 88. min. Fiodor Smołow
4-1 90. min. Denis Czeryszew

Rosja: 1. Nikołaj Zabołotnyj - 2. Ibragim Całłagow, 4. Nikita Cziczerin, 5. Maksim Bielajew, 3. Arsienij Łogaszow - 9. Pawieł Jakowlew (71, 16. Maksim Grigorjew), 7. Siergiej Pietrow, 8. Oleg Szatow, 6. Szota Bibiłow (80, 17. Aleksandr Zotow), 10. Dienis Czeryszew - 11. Maksim Kanunnikow (46, 15. Fiodor Smołow)

Polska: 1. Łukasz Skorupski - 5. Paweł Olkowski, 4. Damian Byrtek (20, 13. Piotr Malarczyk), 3. Marcin Kamiński, 2. Daniel Dziwniel - 7. Tomasz Kupisz (57, 18. Michał Żyro), 8. Daniel Łukasik, 6. Mateusz Matras, 10. Mateusz Klich, 11. Arkadiusz Milik (70, 16. Jakub Świerczok) - 9. Artur Sobiech