Bartłomiej Czarnecki zdobył oba gole dla Legii w sparingu w Karczewie - fot. Raffi / Legionisci.com

Sparing: Mazur Karczew 0-2 Legia

Bodziach i Raffi, źródło: 90minut.pl / własne - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Legii, grający w mocno rezerwowym składzie, pokonali dziś III-ligowego Mazura Karczew 2-0. Spotkanie rozegrano na stadionie Ludowym w Karczewie, z okazji 70-lecie istnienia Mazura. Obie bramki dla Legii, w drugiej części spotkania, zdobył Bartłomiej Czarnecki, najpierw dobijając w zamieszaniu podbramkowym wcześniejszy własny strzał w poprzeczkę, a następnie po dobitce uderzenia Janusza Gola.

Spotkanie miało odświętny, ale zarazem luźny charakter - gospodarze, z uwagi na jutrzejszy mecz ligowy, zagrali dwiema różnymi jedenastkami, legioniści wystąpili w mocno przemeblowanym przez kontuzje i powołania do kadr narodowych składzie. W zespole Jana Urbana zagrało także 5 piłkarzy Młodej Legii: w pierwszej połowie - powracający po 2-letniej (!) przerwie spowodowanej kontuzją niespełna 20-letni Przemysław Mizgała, który całkiem obiecująco prezentował się na środku i boku pomocy; po przerwie - Łukasz Turzyniecki (prawa i lewa pomoc), Łukasz Bogusławski (który w ostatniej minucie pierwszej odsłony zastąpił kontuzjowanego Kubę Rzeźniczaka, ale zagrał na środku obrony), Bartłomiej Czarnecki (napastnik, zdobywca obu goli) zagrali pełną "połówkę", zaś na ostatnie 10 minut na boisko zawitał środkowy pomocnik Marcel Gąsior.

Spotkanie obfitowało w dogodne okazje pod bramką Mazura, ale przez pierwszą godzinę gry legioniści byli bardzo nieskuteczni (strzały Salinasa, Radovicia, Gola, Mizgały), do tego dobrze prezentował się w bramce karczewian doświadczony Dominik Pusek. Niemoc strzelecką podopiecznych Jana Urbana przełamał Czarnecki strzałem z 6 metrów, ale niedługo potem to karczewianie mieli jedyną, za to wyśmienitą okazję bramkową, w której doskonałą interwencją popisał się Wojciech Skaba. Przez ostatnie 20 minut gracze Mazura właściwie nie opuszczali okolic własnego pola karnego, ale decydujący gol padł dopiero w ostatniej akcji meczu, gdy po raz kolejny w zamieszaniu w polu karnym odnalazł się rosły Czarnecki, który strzałem przy słupku nie dał szans Dutkowskiemu i ustalił wynik meczu na 0-2.

Mazur Karczew 0-2 (0-0) Legia Warszawa
Bramki: Bartłomiej Czarnecki 52, 90

Mazur Karczew: 95. Dominik Pusek (46, 1. Jakub Dutkowski) - 7. Mateusz Lewicki (46, 17. Michał Trzaskowski; 70, 3. Jakub Olszewski), 2. Grzegorz Krystosiak (46, 11. Bartłomiej Rotuski), 3. Radosław Filipczak (46, 5. Hubert Bednarczyk), 11. Artur Wójcik (46, 4. Daniel Żurawski) - 18. Filip Trzpil (46, 15. Tomasz Sielski; 70, 13. Marcin Graczyk), 6. Jarosław Sochocki (46, 14. Robert Słomka), 22. Jakub Zieliński (46, 8. Daniel Iwan), 9. Marcin Wojciechowski (46, 20. Damian Zubowski), 21. Rafał Wielądek (46, 16. Paweł Herman) - 10. Michał Jagodziński (46, 19. Cezary Słocki).

Legia Warszawa: 84. Wojciech Skaba - 25. Jakub Rzeźniczak (44, 38. Łukasz Bogusławski), 2. Artur Jędrzejczyk, 4. Dickson Choto, 11. Tomasz Kiełbowicz - 16. Przemysław Mizgała (46, 13. Łukasz Turzyniecki), 5. Janusz Gol, 22. Michał Kopczyński (81, 17. Marcel Gąsior), 32. Miroslav Radović, 7. Jorge Salinas - 20. Jakub Kosecki (46, 24. Bartłomiej Czarnecki).

żółta kartka: Graczyk.

sędziował: Marcin Borski (Warszawa).
widzów: 700.

Feliks Niedziółka wręcza prezesowi Mazura Kazimierzowi Siciakowi pamiątkowe zdjęcie mistrzowskiego składu Legii z sezonu 1969/70