REKLAMA

U-21: Michalak powołany przez Żmudę

Fumen, źródło: PZPN - Wiadomość archiwalna

Cezary Michalak został powołany przez Władysława Żmudę do reprezentacji Polski do lat 21, która bierze udział w Turnieju Czterech Narodów. 20-letni piłkarz zastąpi Pawła Wszołka, który znajduje się w kadrze Waldemara Fornalika.

Obrońca Legii od lat związany jest z warszawskim klubem, pokonując poszczególne grupy wiekowe. Wiosną sezonu 2009/2010 został przesunięty do Młodej Legii, w której należy do podstawowych graczy.

Dla naszego zawodnika jest to pierwsza szansa występu w reprezentacji narodowej od września 2009 r., kiedy to wystąpił w meczu towarzyskim z Białorusią. Ostatni raz powołany został do reprezentacji narodowej wiosną 2010 r., ale kontuzje wyeliminowały jego i Michała Efira z udziału w meczu z Macedonią.

W pierwszym meczu Turnieju Czterech Narodów biało-czerwoni wygrali 2-1, a zwycięstwo zapewnił Dominik Furman. Najbliższe spotkanie Polacy zagrają z Niemcami już 9 września na wyjeździe. W składzie reprezentacji oprócz Michalak i Furmana znajduje się także o rok młodszy napastnik Młodej Legii Kamil Kamiński.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.