ME: Legia 2-1 Korona

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia w osłabionym składzie pokonała Koronę Kielce 2-1 w ligowym spotkaniu rozegranym na bocznym boisku przy Łazienkowskiej. Legia wyszła na prowadzenie tuż przed przerwą po trafieniu Prusinowskiego, który wykorzystał atak Mikity na obrońce Korony. W 64. minucie Długołęcki wykorzystał dośrodkowanie Żurka i było 2-0. 20 minut przed końcem Piwowar przelobował z ostrego kąta Konrada Jałochę, ustalając wynik meczu na 2-1. Zdjęcia z meczu

W końcówce Legia mogła podwyższyć na 3-1, ale w 82. minucie Żurek w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka. W końcówce Janota oddał dość groźny strzał na bramkę Legii, ale wynik nie uległ już zmianie. Dzięki tej wygranej Legia awansowała na piąte miejsce w tabeli ME.

ME: Legia Warszawa 2-1 (1-0) Korona Kielce
1-0 44. min. Maciej Prusinowski
2-0 64. min. Mateusz Długołęcki (as. Żurek)
2-1 70. min Piotr Piwowar

Legia: Jałocha - Bochenek, Długołęcki Ż, Cichocki, Widejko - Bajdur (74. Turzyniecki), Bruce, Kurowski, Prusinowski (67. Latos) - Żurek, Mikita (88. Gąsior)

Korona: Szlakotin - Merchut Ż (58. Zawadzki), Wrześniewski Ż, Rogala, Kobryń (46. Bodzioch), Piwowar (74. Przybyła), Jeziorski (53. Szmalec), Mularczyk, Jevtić (46. Janota), Laskowski Ż, Korzym (46. Smolarczyk).