Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Leszek Drogosz (z prawej) w walce z mistrzem olimpijskim, Jánem Zacharą, 4 lipca 1952 - fot. Wikipedia.org
Leszek Drogosz (z prawej) w walce z mistrzem olimpijskim, Jánem Zacharą, 4 lipca 1952 - fot. Wikipedia.org
Piątek, 7 września 2012 r. godz. 12:57

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Zmarł Leszek Drogosz

Redakcja, źródło: PAP

Leszek Drogosz zmarł dziś w nocy z powodu nawrotu choroby nowotworowej. Były pięściarz m.in. warszawskiej Legii miał 79 lat. Ze stołecznym klubem trzykrotnie wywalczył drużynowe mistrzostwo Polski (1954-1956). Był także 8-krotnym indywidualnym mistrzem Polski (2 tytuły w barwach Legii). "Czarodziej ringu" odnosił sukcesy również na arenie międzynarodowej.

Trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Europy w Warszawie (1953) i Berlinie Zachodnim (1955) w kategorii lekkopółśredniej, a także w Lucernie (1959). W 1960 roku na igrzyskach w Rzymie wywalczył brązowy medal w wadze półśredniej. Bilans jego całej kariery to 377 walk, z których wygrał 363, ponosząc 14 porażek.

Leszek Drogosz za swą postawę na ringu otrzymywał nie tylko wiele nagród w plebiscytach, ale również odznaczeń w tym - Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.


przeczytaj więcej o: , ,


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!