Leszek Drogosz (z prawej) w walce z mistrzem olimpijskim, Jánem Zacharą, 4 lipca 1952 - fot. Wikipedia.org
REKLAMA
REKLAMA

Zmarł Leszek Drogosz

Redakcja, źródło: PAP - Wiadomość archiwalna

Leszek Drogosz zmarł dziś w nocy z powodu nawrotu choroby nowotworowej. Były pięściarz m.in. warszawskiej Legii miał 79 lat. Ze stołecznym klubem trzykrotnie wywalczył drużynowe mistrzostwo Polski (1954-1956). Był także 8-krotnym indywidualnym mistrzem Polski (2 tytuły w barwach Legii). "Czarodziej ringu" odnosił sukcesy również na arenie międzynarodowej.

Trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Europy w Warszawie (1953) i Berlinie Zachodnim (1955) w kategorii lekkopółśredniej, a także w Lucernie (1959). W 1960 roku na igrzyskach w Rzymie wywalczył brązowy medal w wadze półśredniej. Bilans jego całej kariery to 377 walk, z których wygrał 363, ponosząc 14 porażek.

Leszek Drogosz za swą postawę na ringu otrzymywał nie tylko wiele nagród w plebiscytach, ale również odznaczeń w tym - Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.