Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i Mariusz Walter - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Fakt: Legia tonie w długach

źródło: Fakt - Wiadomość archiwalna

"Odpadnięcie z Ligi Europejskiej już w czwartej rundzie eliminacji będzie mieć opłakane skutki dla piłkarzy Legii Warszawa. Szybsze niż zakładano pożegnanie z Europą spowodowało, że prezesi klubu z Łazienkowskiej mają poważne problemy z domknięciem tegorocznego budżetu" - czytamy w Fakcie.
Według gazety, luka w przychodach wynosi aż 9 mln. złotych i może spowodować, że jeszcze tej jesieni piłkarze znowu nie dostaną w terminie swoich pensji.

"Jak plotkuje się w klubie z Łazienkowskiej, do zawodników Legii dotarła już plotka, że wkrótce klub przestanie płacić im na czas. Podobnie jak w ubiegłym roku, w grę wchodzi wstrzymanie wypłat na trzy miesiące, począwszy od listopada. Wszystko przez to, że osoby zarządzające finansami w stołecznym klubie ustalają budżet nie na sezon, tylko z myślą o roku kalendarzowym, a porażka wojskowych w dwumeczu z Rosenborgiem Trondheim spowodowała, że Legii przeszło koło nosa co najmniej kilkanaście milionów złotych" - pisze Fakt.

Oprócz tego zawirowania między klubem, kibicami a wojewodą mazowieckim mogą doprowadzić wkrótce do zamknięcia trybuny północnej, zajmowanej przez najbardziej zagorzałych kibiców. Jak łatwo policzyć, ewentualne zmniejszenie pojemności obiektu o 7,5 tysiąca miejsc oznacza kilkaset tysięcy złotych straty za każde ligowe spotkanie.

Aby jeszcze bardziej nie zadłużać się u sponsorującego klub koncernu ITI i zapewnić klubowi brakujące w budżecie dziewięć milionów złotych, trzeba będzie jak najszybciej sprzedać co najmniej dwóch wartościowych piłkarzy. Latem bliscy pożegnania z Legią byli już Michał Żyro i Artur Jędrzejczyk. Rewanżowy mecz z Rosenborgiem Trondheim zniechęcił jednak do transferu pomocnika wysłanników Lazio Rzym i Hannoveru. Z kolei włoska Genoa oferowała za Jędrzejczyka milion euro i nie chciała wyłożyć na stół dodatkowych 500 tysięcy euro oczekiwanych przez działaczy Legii. Radykalne zaciskanie pasa przy Łazienkowskiej może spowodować, że zimą obaj piłkarze zmienią jednak pracodawcę.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.