Rafał Holnicki-Szulc w sparingu KS Piaseczno - Legia - fot. Ewa

Sparing: KS Piaseczno 88-74 Legia

W czwartym przedsezonowym sparingu rozegranym w Piasecznie drużyna Legii przegrała z gospodarzami 74-88. Wyniki poszczególnych kwart: 30-10, 26-24, 16-26, 16-14. Najwięcej punktów dla Legii rzucili Zajączkowski i Podobas - po 12. W meczu nie zagrali m.in. Rudko (uraz kolana), Nawrot, Błaszczyk i Chojecki.

Fotoreportaż z meczu - 63 zdjęcia Bodziacha i Gacka

Fotoreportaż z meczu - 54 zdjęcia Ewy

Ponadto punktowali: Nowerski 9, Nędzi 8, Pawlak 6, Cechniak 6, Adamski 6, Świderski 4, Holnicki 2, Piesio 0.

Nasz zespół właściwie zupełnie przespał pierwszą kwartę, w której popełniał błąd za błędem. Fatalnie w tej części spotkania dysponowany był Patryk Nowerski. Na szczęście on, jak i cały zespół obudził się w drugiej kwarcie i już do końca spotkania toczył wyrównaną walkę z Piasecznem. W pewnym momencie II połowy udało się zmniejszyć straty do 10 punktów, ale niestety na więcej tego dnia Piaseczno nie pozwoliło. Najważniejsze, że gra naszego zespołu, poza pierwszą kwartą, zaczyna wyglądać jak należy. Trener wymaga, aby zawodnicy wykonywali akcje zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Nowerski na przykład dostał ochrzan od trenera nawet po celnym rzucie. "Pozwoliłem ci rzucać?!" - grzmiał z ławki trener Bakun. "Mamy założenia do wypełnienia!" - dodał po chwili. Po raz pierwszy w sparingu przed nowym sezonem zagrał Paweł Podobas, który powraca po kontuzji nogi i w dzisiejszym spotkaniu prezentował się naprawdę nieźle. Podobnie jak w drugiej połowie Damian Cechniak, który walczył pod koszami. W najbliższym tygodniu okaże się, czy wysoki zawodnik MKS-u Ochota trafi do naszego klubu.

Przed tygodniem Piaseczno również pokonało legionistów 96-69.

W najbliższy weekend drużyna weźmie udział w turnieju Mazovia Cup, który odbędzie się również w Piasecznie.

KS Piaseczno 88-74 (30-10, 26-24, 16-26, 16-14) Legia Warszawa
Piaseczno: Lewandowski 19, Pietrzak 14, Andres 12 (1), Zapert 11, Paszkiewicz 11 (3), Wojtyński 9 (1), Wójcikowski 7, Jankowski 7 (1), Okoła 4, Borkowski 4, Myśliwiec 2, Szczepański 0, Opalski 0.

Legia: Zajączkowski 12 (1), Podobas 12 (1), Nowerski 9, Nędzi 8, Pawlak 6 (1), Cechniak 6, Adamski 6, Świderski 4, Holnicki 2, Piesio 0.
trener: Piotr Bakun, Robert Chabelski