REKLAMA

Tenis: Trzy medale legionistów na letnim Supermasters PZT

Bodziach, źródło: tenislegia.pl - Wiadomość archiwalna

W tenisowym turnieju Supermasters PZT, rozegranym w Inowrocławiu, w kategorii skrzatek zwyciężyła legionistka Ania Hertel. Hertel pokonała najpierw dwie zawodniczki Warszawianki - Zuzannę Kostuj i Karolinę Aleksandrowicz po super-tiebreakach. W kolejnym pojedynku ze swoją deblową koleżanką, Wiktorią Rutkowską z Poznania, wygrała po niesamowicie zaciętym pojedynku. W ostatnim secie (super-tiebreak) Hertel przegrywała już 1-7, by odrobić straty i zwyciężyć 10-8.

W kolejnej rundzie Hertel pokonała Emmę Zakordoniec 7-5, 6-4 i awansowała do finału. W nim legionistka zmierzyła się z Julią Oczachowską i wygrała 6-1, 6-4.

W turnieju czternastolatków PZT dopuścił do gry młodszego o rok Kacpra Żuka. Tenisista Legii nie zawiódł i przegrał dopiero w finale, po ciężkim trzysetowym pojedynku. Kacper zajął w starszej grupie wiekowej drugie miejsce. Michał Sikorski był trzeci wśród trzynastolatków, Kinga Psut - piąta do lat 12, Andrzej Franko - siódmy do lat 13, Marta Jaśkiewicz - ósma do lat 12. Wszystkim legionistom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszego klubu.


Ania Hertel wygrała turniej w Inowrocławiu - fot. tenislegia.pl
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.