REKLAMA

Zmiany w hokejowej Legii, sekcja szuka sponsora

źródło: warszawa.sport.plWiadomość archiwalna>

W sekcji hokeja Legii Warszawa zaszły istotne zmiany. Zamiast UHKS Mazowsze jest teraz HUKS Legia Warszawa. Podpisano także nową umowę z ITI, pozwalającą korzystać z nazwy Legia. Dyrektorem sportowym w klubie został Michał Wąsiński, ojciec dwóch zawodników Legii.

Jest też porozumienie z miastem, które pokrywa koszty wynajęcia lodowiska - ok. kilkunastu tys. złotych miesięcznie. Drużyna została zgłoszona do rozgrywek pierwszej ligi, ale na razie nie ma pieniędzy na dokończenie sezonu. "Za to jesteśmy w stanie grać, bez kontraktów i pensji i nie mieć żadnych zaległości finansowych wobec nikogo. Sprzęt mamy swój, w nowym klubie nie ma dla nas nic. Użyczają nam tylko maszynę do ostrzenia łyżew, ale dla nas to też ważne. Zawsze to oszczędność 10 zł tygodniowo od pary łyżew" - opowiada kapitan zespołu, Mateusz Wardecki.

Hokeiści szukają pieniędzy. Trwają rozmowy z dwoma potencjalnymi sponsorami klubu. Legia stara się też o środki z ratusza i złożyła ofertę w konkursie Biura Sportu i Rekreacji miasta st. Warszawy. Konkurs dotyczy drużyn hokeja i siatkówki na poziomie od drugiej ligi wzwyż. Do rozdania jest 91 tys. na ten rok i 680 tys. na przyszły. Wpłynęły trzy oferty. Na rozstrzygnięcie konkursu jest 50 dni, ale wszystko może być jasne już wcześniej. "Jeśli nie pozyskamy pieniędzy z konkursu, będzie ciężko. Nie będzie za co dokończyć sezonu" - mówi Wąsiński.

Karnety na mecze
Można już nabywać karnety na mecze hokeistów Legii na sezon 2012/2013. Cena karnetu, obejmującego wszystkie spotkania rozgrywane w Warszawie, to 100 zł. Zamówienia na karnety przyjmowane są mailowo pod adresem hokej.hukslegia@wp.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko posiadacza karnetu.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.