fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Równi i równiejsi, czyli alkohol na stadionach

Woytek, źródło: Rzeczpospolita - Wiadomość archiwalna

W środowym wydaniu Rzeczpospolitej poruszony został temat zakazu spożywania alkoholu powyżej 3,5 procent na wszystkich imprezach masowych w kraju. W piątkowym komunikacie grupy kibicowskie Legii zwróciły uwagę na to, iż na Łazienkowskiej nie jest on przestrzegany w lożach VIP.
"Osoby, które zakupiły bilet lub karnet na wybraną lożę (są one zdecydowanie droższe od normalnych wejściówek), cieszą się specjalnymi względami. Mogą mianowicie liczyć na serwowany przez organizatora imprezy mocny alkohol. Tymczasem przepisy zezwalają na podawanie i spożywanie napojów zawierających nie więcej niż 3,5 proc. alkoholu. Ponadto goście takich sektorów bez żadnych konsekwencji mogą przebywać podczas meczów w przejściach ewakuacyjnych" - czytamy w Rzeczpospolitej.

Tymczasem prawnicy specjalizujący się w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych nie pozostawiają wątpliwości: sektory z lożami VIP ani żadne inne nie są wyłączone spod ustawy. "Obowiązuje ona wszystkich uczestników imprezy masowej. Nie ma tutaj żadnych wyłączeń, nie działa także w takiej sytuacji zasada są równi i równiejsi" – mówi na łamach gazety Mateusz Dróżdż, prawnik z kancelarii Gide Loyrette Nouel i wykładowca Uczelni Łazarskiego.

Ekstraklasa SA dostrzegła problem i chce nowelizacji ustawy. Podjęła już rozmowy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych w sprawie rozpoczęcia prac nad wprowadzeniem zmian w przepisach. Koncepcja nowelizacji została przedstawiona także wstępnie posłom z Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.