Koszykarze Legii z pucharem za IV miejsce w Mazovia Cup - fot. Gacek / Legionisci.com

Koszykówka: KS Piaseczno 87-82 Legia

Koszykarze Legii w ostatnim dniu turnieju Mazovia Cup przegrali z gospodarzami, KS Piaseczno 82-87. Nasz zespół bardzo dobrze zagrał w piątek z I-ligowym SKK Siedlce, przegrywając jednak 67-73. Rozgrywki ligowe Legia rozpocznie za dwa tygodnie, spotkaniem na Bemowie z Pułaskim Warka. Więcej informacji w dziale Koszykówka.

Fotoreportaż z meczu - 59 zdjęć Gacka

Sobotnie spotkanie naszej drużynie wyraźnie nie wyszło i inny pierwszoligowiec, a zarazem zwycięzca turnieju, Znicz Basket Pruszków pokonał Legię aż 93-60.

Niedzielny mecz z KS Piaseczno lepiej zaczęli gospodarze, którzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Legia w drugiej kwarcie zaczęła grać zdecydowanie lepiej i odrobiła straty, uzyskując wynik 35-32, a później 37-34. Na przerwę Piaseczno schodziło z prowadzeniem 46-44 po celnym rzucie Lewandowskiego za 3 punkty. Po przerwie kilka punktów przewagi zdobyło Piaseczno, ale Legia szybko odpowiedziała punktami Cechniaka i Pawlaka, i wyszła na prowadzenie 59-57. Po trzech kwartach Legia prowadziła 68-66.

Na 4 minuty przed końcem spotkania Legia przegrywała 74-79. 5-punktową wygraną Piaseczna, 87-82, zakończyło się niedzielne spotkanie.

Legia Warszawa 82-87 (21-26, 23-20, 24-20, 14-21) KS Piaseczno
Legia: Nędzi 12, Rudko 11, Pawlak 10, Jaremkiewicz 10, Nawrot 9,Cechniak 8, Podobas 6, Zajączkowski 4, Świderski 4, Jaworski 4, Holnicki-Szulc 2, Piesio 2, Janiewski 0.
trener: Piotr Bakun, Robert Chabelski

Piaseczno: Lewandowski 21 (2), Paszkiewicz 21 (5), Okoła 10, Jankowski 8 (2), Wojtyński 8, Pietrzak 6, Zapert 4, Wójcikowski 4, Andres 3 (1), Myśliwiec 2, Ciejka 0, Borkowski 0, Szczepański -.
trener: Teodor Mołłow