Młodzież: mecze środowe

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Mecze ligowe rozegrały dwa najstarsze zespoły Młodych Wilków - juniorzy starsi pokonali 3-0 Mazura Karczew, a gracze z rocznika 1996 wygrali 7-0 z Olimpią Warszawa (zaś 4 gole i asystę zaliczył Sylwester Szymański). CWKS Legia 2003 pokonał 14-2 Agape Białołęka, zaś chłopcy z szerokiego składu tej drużyny i o rok młodsi ulegli 8-9 piłkarzom z szerokiej kadry Unii Warszawa.

Legia 94/5 3-0 (2-0) Mazur Karczew 94/5/6 Zdjęcia z meczu
1-0 18 min. Mateusz Janusiewicz (as. Daniel Fabiszewski)
2-0 45 min. Daniel Rosiński (as. Mateusz Janusiewicz)
3-0 80 min. Jakub Arak (as. Sebastian Antas)

Legia: Haluch (82' Jędraszczak [96]) - Grzesik, Piórkowski, Fabiszewski, Rozmus (81' Ciepielewski) - Janusiewicz (65' Arak), Budek (46' Zawal), Kalinkowski (46' Dmowski), Śmigielski (46' Antas), Parobczyk - Rosiński

Drużyna juniorów starszych pokonała 3-0 zespół tegorocznego mistrza Mazowsza juniorów młodszych, Mazura Karczew. W drużynie gości nastąpiły jednak poważne zmiany personalne i na boisku było niewielu graczy spośród tych, z którymi legioniści z rocznika '95 rywalizowali jeszcze na wiosnę. Drużyna z Karczewa była ustawiona defensywnie, ale groźnie kontrowała i Artur Haluch kilkakrotnie został zmuszony do interwencji. Legioniści długo utrzymywali się przy piłce, ale długo mieli problemy z przedarciem się środkiem pola i przedostaniem się pod bramkę gości. Dopiero prostopadłe podanie Daniela Fabiszewskiego otworzyło drogę do zdobycia gola Mateuszowi Janusiewiczowi. Tuż przed przerwą Janusiewicz asystował z kolei Danielowi Rosińskiemu, który podwyższył na 2-0. Mimo wszystko goście nie rezygnowali ze zdobycia kontaktowego gola, byli groźni przy kontrach i stałych fragmentach gry i dopiero trafienie wprowadzonego w trakcie drugiej połowy Kuby Araka pozwoliło legionistom w pełni odetchnąć i przełamało opór karczewian. Legioniści zajmują 2. miejsce w tabeli z 18 "oczkami" w 6 meczach, o punkt za Beniaminkiem Radom, który rozegrał jednak o 1 spotkanie więcej.

Legia 96 7-0 (4-0) Olimpia Warszawa 96 Zdjęcia z meczu
1-0 10 min. Sylwester Szymański (as. Michał Suchanek)
2-0 24 min. Kamil Anczewski (karny po faulu na Mateuszu Baranowskim)
3-0 28 min. Sylwester Szymański (as. Mateusz Baranowski)
4-0 36 min. Sylwester Szymański (as. Kamil Anczewski)
5-0 53 min. Damian Szczepański (as. Sylwester Szymański)
6-0 70 min. Daniel Mlonek (as. Kamil Anczewski)
7-0 74 min. Sylwester Szymański (as. Kamil Anczewski)

Legia: Leleń - Suchanek (56’ Nidzgorski), Najemski, Górka [97] (56’ Radziszewski), Baranowski - Szymański, Rakowski (41’ Witkowski), Kochański, Mlonek, Szczepański - Anczewski

Juniorzy młodsi odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu w tegorocznych rozgrywkach. Tym razem ich przeciwnikiem była Olimpia Warszawa. dobrą passę kontynuuje Sylwester Szymański, który w swoim drugim występie dla Legii zdobył aż 4 gole, już przed przerwą kompletując hat-tricka, którego uzupełnił w tej części gry trafieniem z rzutu karnego Kamil Anczewski. Po przerwie przewaga Legii była równie duża i zaowocowała trzema kolejnymi trafieniami. Spotkanie obserwował szkoleniowiec reprezentacji Polski U-17. Legioniści z kompletem 15 punktów (ale i 3 meczami zaległymi) zajmują 2. miejsce w tabeli.

Agape Białołęka 03 2-14 CWKS Legia Zdjęcia z meczu
Gole I kwarta: Kacper Polak 3
Gole II kwarta: Filip Wolski, Kacper Polak
Gole III kwarta: Krzyś Wiater 3, Oliwier Marczuk 2, Kacper Polak
Gole IV kwarta: Dawid Papazjan, Filip Wolski, Antoni Sidor

CWKS Legia: Piotr Kawalski, Dominik Marnik - Filip Grygorczuk, Alan Długołęcki, Dawid Papazjan, Krzysztof Wiater, Oliwier Marczuk, Kacper Polak, Antoni Pawlak, Filip Wolski, Antoni Sidor, Patryk Abbassi

Drużyna CWKS Legii 2003 kontynuuje swoją serię meczów towarzyskich z drużynami grupy I Ligi Orlików. Tym razem sparingpartnerem podopiecznych trenera Łukasza Winka byli chłopcy z Białołęki. Legioniści okazali się drużyną bardziej zaawansowaną technicznie i taktycznie, i już po pierwszej tercji prowadzili po 3 golach Kacpra Polaka. W kolejnych odsłonach przewaga legionistów, mimo sporej rotacji w składzie, była jeszcze większa. Wprawdzie legionistom zdarzały się momenty niekonsekwencji w organizacji gry, a mały opór ze strony przeciwnika powodował, że "Wojskowi" niekiedy zapominali o obronie; niemniej bramkarz Agape miał dużo roboty, a oprócz licznie zdobywanych bramek, niemiłosiernie obijane były również słupki i poprzeczka. Przy nieco lepszej skuteczności wynik mógł być właściwie dwukrotnie wyższy, gdyż legioniści oddali kilkadziesiąt strzałów na bramkę drużyny przeciwnej. Gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami, po jednym w każdej połowie (drugie po ładnym uderzeniu Mateusza Wiśniewskiego z rzutu wolnego). Gracze którzy nie wystąpili w meczu z Agape, rozegrali sparing z Unią Warszawa. Po 75 min. zaciętej gry, w której prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, wygrali jednym trafieniem uniści.

W najbliższą sobotę o 9:00 legioniści (oba składy)zmierzą się na Międzyparkowej z mocną drużyną Varsovii.

CWKS Legia 2003/4 7-8 (0-1,3-1,2-1,1-2,1-3) Unia Warszawa 03
Gole: Frączek, Paradowski, Żyterski, Wiśniewski, Tylk, Paśnik, Michna

CWKS Legia 2003/4: Mateusz Zalega, Marcin Paśnik - Olaf Paradowski, Michał Wójcik, Olek Żyterski, Michał Paliwoda, Mikołaj Wiśniewski, Jan Michna, Cezary Tylk, Patryk Rozbiewski, Borys Frączak, Mateusz Reczulski