fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

63 dni chwały - PamiętaMY 2012

źródło: zyleta.info - Wiadomość archiwalna

2 października obchodziliśmy rocznicę upadku Powstania. Jak zwykle, na Kopcu Powstania Warszawskiego nie zabrakło kibiców Legii. Fani udali się tam po uroczystościach oficjalnych, by złożyć wieniec, odśpiewać hymn narodowy w oprawie rac i, po chwili skupienia, dodać "cześć i chwała Bohaterom!". Serwis zyleta.info podsumował tegoroczną edycję scentralizowanej akcji SKLW i OFMC "O Poległych PamiętaMY", w której wzięło także udział prawie 30 fanklubów Legii.

Fani upamiętnili Powstańców, żołnierzy formacji niepodległościowych walczących na zamieszkanych przez legionistów terenach oraz ofiar obu totalitaryzmów – narodowego socjalizmu i komunizmu. Pierwszego sierpnia legijne znicze, tradycyjnie już, zapłonęły w całej Polsce. W tym roku w akcji wzięły udział następujące FC: Chełmża, Brodnica, Ciechanów, Nowy Dwór, Węgrów, Przasnysz, Kozienice, Mława, Pułtusk, Biała Podlaska, Szczecinek, Soldiers (Dolny Śląsk), Brzeszcze, Spokrewnieni (Wielkopolska północna), WLKP Squad (Wielkopolska południowa), Squadron (Górny Śląsk), Rzeszów, Piotrków Tryb., Paka z Grodu Kraka, Grudziądz, Łuków, Lipowa, Andrychów, Gorlice, Rawa Maz., Południe (Małopolska, Beskid Żywiecki), Otwock, Sokołów Podlaski. Należy podkreślić, że utrzymuje się tendencja coraz bardziej licznego uczestnictwa kibiców naszego klubu nie tylko w obchodach rocznic wybuchu Powstania, ale wszelkich innych, związanych z jego trwaniem. Bardzo wiele dzieje się na dzielnicach i w miejscowościach w pobliżu Warszawy. Z godnym szacunku rozmachem rozwija się działalność fanów z Ząbek. Niezmienną klasę trzymają Legionowo i Grójec. Zaktywizował się Sochaczew, Mińsk Mazowiecki... Długo by wymieniać. Podobnie z dzielnicami Warszawy, praktycznie wszędzie coś się dzieje z inicjatywy miejscowych kibiców.

Tutaj znajdziecie kilkadziesiąt wybranych zdjęćz miejsc pamięci oraz relacje i opisy nadesłane przez legijne fankluby.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.