Michał Kucharczyk strzela na bramkę Żalgirisu Wilno - fot. Hagi / Legionisci.com

Legia 1-2 Žalgiris Wilno

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś na Łazienkowskiej towarzyskim spotkaniu legioniści przegrali 1-2 z Žalgirisem Wilno. Drużyna gości objęła prowadzenie za sprawą Kamila Bilińskiego, a tuż przed przerwą wyrównał Danijel Ljuboja. Wynik ustalił w 52. minucie Pawieł Komołow, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Wojciecha Skaby na napastniku Žalgirisu.

Fotoreportaż z meczu - 16 zdjęć Hagiego

Spotkanie odbyło się bez udziału widzów. W ubiegłym roku drużyna ze Stolicy również grała towarzysko z Litwinami. Wówczas spotkanie, które obejrzało ok. 10 tys. kibiców, zakończyło się zwycięstwem Legii 2-0.

Legia Warszawa 1-2 Žalgiris Wilno
0-1 - 9 min. Kamil Biliński
1-1 - 45 min. Danijel Ljuboja
1-2 - 52 min. Pawieł Komołow (rzut karny)

Legia Warszawa: 84. Wojciech Skaba - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow (81, 13. Bartosz Widejko), 15. Iñaki Astiz, 11. Tomasz Kiełbowicz (67, 17. Marcin Bochenek) - 18. Michał Kucharczyk, 21. Ivica Vrdoljak, 5. Janusz Gol, 32. Miroslav Radović (81, 23. Bartosz Żurek), 33. Michał Żyro (67, 37. Dominik Furman) - 28. Danijel Ljuboja (46, 7. Jorge Salinas).

Žalgiris Wilno: 1. Armantas Vitkauskas - 11. Andro Švrljuga, 3. Luka Perić, 2. Andrius Skerla (46, 5. Algis Jankauskas), 8. Egidijus Vaitkūnas - 21. Arminas Vaskela (65, 9. Calum Elliot), 38. Andriej Nagumanow (65, 88. Mantas Kuklys), 16. Paulius Janušauskas, 10. Pawieł Komołow, 20. Vaidotas Šilėnas (46, 29. Povilas Krasnovskis) - 17. Kamil Biliński.

żółte kartki: Żyro - Šilėnas.

sędziował: Artur Radziszewski (Warszawa).