Przedstawiamy ligowych rywali: Pułaski Warka

Pułaski miał być pierwszym ligowym rywalem naszego klubu, ale ostatecznie spotkanie zostało przełożone i zespoły zmierzą się 27 października w Warce. Przed rokiem Legia miała okazję rywalizować w III lidze z drugim zespołem Pułaskiego, z którym osiągnęła dwie łatwe wygrane. Przed sezonem Legia zagrała sparing w Warce, który minimalnie przegrała 70-73. W lidze czeka nas zapewne zacięte spotkanie.

W minionym sezonie Pułaski zajął 11. miejsce w II lidze, notując 9 zwycięstw i 18 porażek.

W barwach Pułaskiego występują:
Rozgrywający: Paweł Adamczyk, Dawid Mieczkowski, Krzysztof Paliński
Rzucający obrońca: Jakub Stefaniuk
Niski skrzydłowy: Patryk Przyborowski, Grzegorz Mordel, Jarosław Jachimowicz
Silny skrzydłowy: Damian Wawszczyk
Środkowy: Konrad Kapturski, Maciej Piątek

Legioniści powinni bardzo dobrze znać przede wszystkim 29-letniego Konrada Kapturskiego, który przed dwoma laty grał przeciwko naszej drużynie w barwach rezerw Rosy Radom, a wcześniej grywał przeciwko Legii w barwach Piotrkówki.

Pułaski ma za sobą fatalny start - porażkę 47-82 w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków. Zespół z Warki w tamtym spotkaniu zaliczył zaledwie 30 procentową skuteczność rzutów z gry (18/59) oraz 50 procentową z linii rzutów wolnych (7/14). W pierwszej piątce znaleźli się Przyborowski, Piros, Piątek, Mieczkowski, Kapturski. Co ciekawe Wisła po raz pierwszy wyszła na prowadzenie w połowie drugiej kwarty.

Mecz Pułaski - Legia rozegrany zostanie w sobotę, 27 października o godzinie 18. Rewanż 5 stycznia przyszłego roku na Bemowie.