REKLAMA

Leszek Arent w Galerii Sław Koszykarskiej Legii

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Przed środowym meczem Legii ze Śląskiem Wrocław, do Galerii Sław Koszykarskiej Legii włączony został Leszek Arent - przed laty wybitny zawodnik naszego klubu. Prezes sekcji Roman Podobas oraz prezes Waryńskiego Jarosław Jankowski, wręczyli wielkiemu legioniście koszulkę z Jego nazwiskiem oraz statuetkę. Arent przez całą koszykarską karierę związany był z Legią. W pierwszym zespole debiutował w sezonie 1957/58 i grał z eLką na piersi do sezonu 1966/67. Czterokrotnie zdobył z naszym klubem mistrzostwo Polski, raz wicemistrzostwo.
Reprezentował nasz klub w europejskich pucharach, docierając trzykrotnie do 1/4 finału Pucharu Europy.

W reprezentacji Polski Arent debiutował w roku 1959 i grał w niej przez kolejnych sześć lat, rozgrywając łącznie 74 mecze. Dwukrotnie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy. W 1961 roku zajął z drużyną narodową dziewiąte miejsce (5 meczów, 3 punkty), zaś dwa lata później wywalczył we Wrocławiu wicemistrzostwo Europy (3 mecze). Po zakończeniu kariery był trenerem. Prowadził m.in. reprezentację Polski juniorów młodszych.

Imię i nazwisko: Leszek Arent
Data i miejsce urodzenia 2 lutego 1937, Warszawa
Pozycja na boisku: Obrońca
Kluby: Legia Warszawa 1957-67
Reprezentacja Polski: 74 mecze
Sukcesy: Mistrzostwo Polski w 1960, 1961, 1963, 1966
Wicemistrzostwo Polski w 1958
Awans do 1/4 finału Pucharu Europy 1960/61, 1961/62, 1963/64
Wicemistrz Europy w 1963

Wcześniej do Galerii Sław Koszykarskiej Legii włączeni zostali: Andrzej Pstrokoński, Włodzimierz Trams, Stefan Majer, Leszek Kamiński, Adam Wielgosz.


fot. Gacek / Legionisci.com

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.