AZS AGH Kraków mocniejszy od MCKiS Jaworzno

Legia w obecnym sezonie zagrała na razie dwa spotkania i cały czas czeka na pierwsze zwycięstwo. Na razie podopieczni Piotra Bakuna i Roberta Chabelskiego pechowo przegrali w Jaworznie, a w środę w PP musieli uznać wyższość znacznie mocniejszego Śląska. AZS AGH Kraków to młody zespół, który na pewno nie będzie łatwym rywalem.

Krakowianie w poprzednim sezonie jako beniaminek, zajęli siódme miejsce w II lidze (14 wygranych, 14 porażek). Obecne rozgrywki podopieczni Wojciecha Bychawskiego rozpoczęli od porażki na wyjeździe z rezerwami Rosy Radom 85-92 po dogrywce. W tamtym spotkaniu AZS na przerwę schodził tracąc 10 punktów do radomian, ale po zmianie stron, głównie w czwartej kwarcie (22-13 dla AZS-u) odrobili straty.

Tydzień później po dogrywce pokonali AZS Politechnikę Rzeszowską 74-67. Krakowianie mogli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść w regulaminowym czasie - na 9 sekund przed końcem meczu Szewczyk doprowadził do remisu, chwilę później ten sam zawodnik zaliczył przechwyt i został sfaulowany. Z linii rzutów wolnych spudłował jednak oba rzuty. W dodatkowych pięciu minutach AZS był już lepszy od ekipy z Rzeszowa.

W ostatnią środę krakowianie pokonali znany nam MCKiS Jaworzno w rozgrywkach Pucharu Polski 71-62. AZS AGH pokonał zresztą ekipę z Jaworzna po raz kolejny - przed sezonem obie ekipy grały ze sobą dwukrotnie i za każdym razem zwyciężała ekipa z Grodu Kraka: 72-65 i 73-67.

Najwięcej punktów dla AZS AGH zdobywają w obecnych rozgrywkach (liga): Michał Szewczyk 30, Marek Hajduk 25, Łukasz Warmuz 24 i Grzegorz Dudzik 23. Na tablicach najwięcej piłek zbiera Szewczyk (12), Dudzik (12), Przemysław Ostrowski i Warmuz (po 11).

Do koszykarzy grających w drużynie AZS-u w poprzednich rozgrywkach: Grzegorza Dudzika, Przemysława Gworka, Marka Hajduka, Kamila Kolbera, Michała Szewczyka, Łukasza Warmuza dołączyli przed sezonem Marcin Kajor, Fabian Mróz, Przemysław Ostrowski (wszyscy Staco Niepołomice), Damian Kalinowski (Piotrcovia), Jakub Pawlak (OSSM Warszawa), Michał Potraski (Znicz Basket Pruszków) i Przemysław Stecko (Siemaszka Piekary Śląskie). Ponadto do zespołu po kontuzji wraca środkowy Adrian Banach.

W środę atmosfera na Bemowie była kapitalna! Najbliższa okazja do powtórki z rozrywki już w najbliższą niedzielę, 21 października. Początek ligowego meczu z AZS AGH Kraków o godzinie 13. Bilety w cenie 5 złotych będą do kupienia od godziny 12 przy wejściu do hali przy Obrońców Tobruku 40. Zapraszamy! Głośny doping na koszu będzie świetną rozgrzewką przed poniedziałkowym wyjazdem do Szczecina na mecz przyjaźni.