Polska 1-3 Urugwaj

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

W meczu towarzyskim reprezentacja Polski przegrała 1-3 z Urugwajem. Pierwsza bramka dla Urugwaju padła w 21. minucie po niefortunnym wślizgu Kamila Glika. W 34. minucie Edinson Cavani podwyższył na 2-0. Jedyną bramkę dla "biało-czerwonych" na gdańskim stadionie zdobył w 64. minucie Ludovic Obraniak, ale chwilę później wynik ustalił Luis Suárez. Artur Jędrzejczyk nie wystąpił w tym spotkaniu.

0-1 - 21 min. Kamil Glik (samobójcza)
0-2 - 34 min. Edinson Cavani
1-2 - 64 min. Ludovic Obraniak
1-3 - 66 min. Luis Suárez

Polska: 22. Przemysław Tytoń (46' 1. Tomasz Kuszczak) - 26. Łukasz Piszczek, 27. Marcin Wasilewski, 2. Kamil Glik (46' 24. Damien Perquis), 4. Marcin Komorowski - 21. Kamil Grosicki (73' 16. Jakub Błaszczykowski), 8. Grzegorz Krychowiak (83' 17. Arkadiusz Milik), 7. Eugen Polanski (72' 23. Łukasz Trałka), 18. Adrian Mierzejewski (59' 19. Szymon Pawłowski), 10. Ludovic Obraniak - 9. Robert Lewandowski

Urugwaj: 1. Fernando Muslera - 13. Matías Aguirregaray (60' 5. Walter Gargano), 2. Diego Lugano, 3. Diego Godín, 22. Martín Cáceres - 20. Álvaro González, 17. Egidio Arévalo (70' 8. Sebastián Eguren), 14. Nicolás Lodeiro (79' 11. Álvaro Pereira), 7. Cristián Rodríguez (74' 19. Gonzalo Castro) - 9. Luis Suárez (85' 15. Christian Stuani), 21. Edinson Cavani (46, 10. Gastón Ramírez)

żółta kartka: Wasilewski

sędziował: William Collum (Szkocja)