REKLAMA

Reaktywacja sekcji piłki wodnej Legii Warszawa

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Od niedawna działa nowa sekcja Legii Warszawa - sekcja piłki wodnej. Występujący od 2003 roku zespół UKPW 44 Warszawa od tego sezonu, na mocy umowy z ITI o wykorzystaniu nazwy i herbu klubu, występować będzie jako Legia. Legioniści oficjalnie wystartowali już w dwóch turniejach Pucharu Polski, seniorów i młodzieżowych. Rozgrywki ligowe nasza sekcja rozpocznie w styczniu 2013 roku.

Legia w Pucharze Polski zajęła trzecie miejsce. Klub posiada drużyny młodzieżowe, od najmłodszych, przez młodzików, kadetów, po juniorów. W najbliższy weekend juniorzy młodsi Legii wezmą udział w międzynarodowym turnieju na basenie przy Potockiej. W zawodach wystartują zespoły z Lwowa, Bratysławy oraz WTS Bytom (w miejsce ekipy z Kiszyniowa, która musiała wycofać się z zawodów).

Rozgrywki ligowe Legia rozpocznie w styczniu. Nasz klub wystartuje w jedynej w Polsce klasie rozgrywkowej, I lidze, która liczy siedem zespołów. "Naszym celem będzie walka o medale" - deklaruje prezes sekcji Donat Oleksów, który w latach 80. był zawodnikiem istniejącej jeszcze wówczas sekcji piłki wodnej Legii. W grudniu nasi seniorzy wyjadą na przygotowania i sparingi do Szczecina.

Legia swoje mecze rozgrywać będzie na basenie przy ulicy Potockiej 1 na Żoliborzu, gdzie znajdują się trybuny na 100 osób. Już dziś zachęcamy fanów naszego klubu do wspierania piłkarzy wodnych!

Terminy meczów najbliższego turnieju juniorów młodszych przy Potockiej:
30.11 g. 19:45 Pressburg Bratysława – UKS MOSM Bytom
30.11 g. 21:00 Lwów – Legia Warszawa

01.12 g. 08:45 UKS MOSM Bytom – Legia Warszawa
01.12 g. 10:00 Pressburg Bratysława - Lwów
01.12 g. 16:45 Pressburg Bratysława - Legia Warszawa
01.12 g. 18:00 Lwów - UKS MOSM Bytom

02.12 g. 10:15 Mecz o 3. miejsce
02.12 g. 11:30 Finał


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.