Tak prezentowały się paczki przygotowane na poprzednie święta - fot. Legionisci.com
REKLAMA

Paczki Świąteczne dla Polaków na Białorusi

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Podobnie jak w zeszłym roku, także i w tym kibice Legii organizują zbiórkę i transport świątecznych darów w postaci paczek żywnościowych dla Polaków - kombatantów i Sybiraków, którzy żyją na terenach dzisiejszej Białorusi. O ile jednak w zeszłym roku legioniści byli prekursorami tematu w kibicowskiej Polsce, o tyle w tym roku przybyła nam silna konkurencja, bowiem kibice około dziesięciu polskich klubów również zapowiedzieli swój udział w tej akcji.

Jak zatem na każdej płaszczyźnie kibicowskiego rzemiosła, tak i tu pewnie będzie rywalizacja - kto więcej i kto bardziej bogato. Jak mówią organizatorzy - nie mają jednak nic przeciwko temu, bowiem beneficjentami są ci, którzy naprawdę tej pomocy potrzebują, a jaką niesie Im to radość i wsparcie, dali wyraz już rok temu.

Ponieważ intencją organizatorów jest zrobienie przynajmniej 100 paczek o tej samej zawartości, proszą oni, aby ewentualni darczyńcy ograniczyli swój wkład wyłącznie do poniższej listy produktów. Jak sami mówią, pojedyncze towary różnej proweniencji i asortymentu spoza listy sprawiają tylko kłopot, bowiem gotowe paczki mają wówczas różną zawartość, co sprawia problemy logistyczne. Nie ma też potrzeby kompletowania gotowych paczek, mile widziane są poszczególne, wymienione niżej składniki, nabywane wedle uznania darczyńców. Organizujący akcję legioniści poinformowali nas również, że liczba produktów jaką poniżej założyli jest absolutnym minimum, ale jeśli hojność i ofiarność legijnej braci będzie większa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby do naszych rodaków za wschodnią granicą pojechało nawet i trzy razy więcej, niż planowano, darów. Zatem wszystko w Waszych rękach.

Lista preferowanych produktów i zarazem minimalny skład paczki:

Ciastka Łakotki - 1 opakowanie
Makaron Primo Gusto albo Lubella - 2 opakowania
Szynka Krakus - 2 puszki (Morliny)
Pudliszki dania gotowe (słoiki np. klopsiki, gołąbki itp.) - 2 sztuki
Mini wafle Wedel
Herbata Tetley (opakowanie 100 szt) - 1 sztuka
Kakao Wedel - 2 opakowania
Delicje Szampańskie - 3 opakowania
Czekolada Alpen Gold gorzka - 3 opakowania
Olej kujawski - 2 x 1 litr
kawa 500 gr Maxwell House - 2 opakowania
Owoce z puszce (brzoskwinie lub ananas) - 2 puszki
Mąka 3 x 1 kg
Cukier 3 x 1 kg

UWAGA! Prośba również o świąteczne kartki z życzeniami i ciepłymi słowami do Kresowiaków od kibiców Legii Warszawa. Dla nich każde słowo z kraju ma ogromną wartość i daje poczucie tego, że ktoś tu jeszcze o Nich pamięta.

Pierwszy termin zbiórki darów już w najbliższą sobotę, podczas kolekcjonerskiej giełdy, która odbędzie się w pubie Źródełko w godzinach 11-14. Kolejny zostanie podany w najbliższym czasie. Organizatorzy przygotowali również cegiełkę na ten cel - czapkę zimową w cenie 25 zł, która dostępna będzie na giełdzie oraz na aukcji.

fot. Kibice

fot. Legionisci.com
fot. Legionisci.com

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.