REKLAMA

Sekcja pływacka Legii

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o reaktywacji sekcji piłki wodnej Legii. Dziś mamy przyjemność poinformować Was o istnieniu sekcji pływackiej naszego klubu. Ta funkcjonuje od września 2010 roku i obecnie głównym jej celem jest szkolenie dzieci i młodzieży.
"W perspektywie 16 lat chcielibyśmy wychować kilku olimpijczyków, medalistów, finalistów, uczestników Mistrzostw Świata i Europy. Chcemy rozpowszechnić piękno pływania poprzez organizację zawodów i mitingów międzynarodowych, których w szczególności brakuje w naszym kraju, a które są niezbędne do rozwoju dyscypliny" - mówią zarządzający sekcją. Przypomnijmy, że działająca przed laty sekcja pływacka Legii została rozwiązana po zamknięciu krytej pływalni przy Łazienkowskiej w 1987 roku.

Obecnie pływacka Legia działa na basenie przy ulicy Rozbrat 26 w Warszawie, gdzie szkolone są osoby od 4 do 18 lat. Zajęcia odbywają się nawet pięć razy w tygodniu, a koszt treningów uzależniony jest właśnie od liczby zajęć (od 200 do 550 złotych). Zainteresowani rozpoczęciem treningów mogą kontaktować się z sekcją mailowo: sekcja@plywanielegia.pl i telefonicznie 509-268-321. Trenerami pływackiej Legii są: Łukasz Drzewiński, Krzesimir Sieczych, Janek Peńsko i Michał Rokicki.

W październiku tego roku pływacy Legii brali udział w cyklicznych zawodach Warszawskiej Olimpiady młodzieży i zawodach "Od młodzika do olimpijczyka" - na basenie przy Polnej najwyższe miejsce uzyskała Magda Lubaszka - na 100 metrów motylkiem była szósta. Ponadto w zawodach startowali: Kuba Morga (20. na 100 m stylem dowolnym), Kuba Grzelak (11. na 100 m motylkiem), Kuba Wojciechowski (7. na 100 m stylem klasycznym), Mateusz Kamiński (14. na 100 m stylem grzbietowym) i Franek Szablak (7. na 50 m motylkiem). Maciej Grzelak i Łukasz Drzewiński zdobyli medale na otwartych mistrzostwach Konstancina w pływaniu Masters.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.