fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Ekstraklasa chce rac i miejsc stojących

Woytek, źródło: sport.interia.pl - Wiadomość archiwalna

W czwartek i piątek w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się seminarium pt.: "Bezpieczeństwo masowych imprez sportowych; Perspektywa 2012-2016" pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Na spotkaniu szef departamentu rozgrywek i logistyki Ekstraklasy SA Marcin Stefański powiedział: "Zalegalizujmy race i przywróćmy na stadionach Ekstraklasy miejsca stojące".

"Wiem, że to brzmi kontrowersyjnie, ale pirotechnika oddana pod kontrolę organizatorowi, odpalana przez przeszkolone osoby mające w pobliżu pojemnik z piaskiem czy wodą, byłaby bezpieczna. Na dodatek zalegalizowana pirotechnika przestałaby być tak atrakcyjną dla grup ultras" - dodał.

Na spotkaniu obecni byli: policjanci, Narodowe Centrum Sportu, Ekstraklasa, operatorzy obiektów, sędziowie i przedstawiciele mediów. Głównym celem seminarium było wypracowanie efektywnych sposobów redukowania negatywnych zachowań podczas meczów piłki nożnej.

"Musimy przyjąć fakt, że żywiołowego dopingu nie da się prowadzić na siedząco. Niemcy podkreślają, że przecież żaden chór nie wykonuje pieśni na siedząco, a kibice też mają swoje piosenki. Nie możemy wygonić ze stadionów młodzieży, a tej najczęściej nie stać na trybuny z miejscami siedzącymi. Pamiętajmy, że foteliki zamontowane na stałe nie zawsze są argumentem ku poprawie bezpieczeństwa. W razie nagłej ewakuacji one utrudniają opuszczenie stadionu. O wiele łatwiej wyjść z trybuny z miejscami stojącymi" - powiedział Stefański.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.