Piłka wodna: Legioniści drudzy w Warsaw Cup (ZDJĘCIA)

Redakcja, źródło: Legionisci com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy młodsi Legii zajęli drugie miejsce podczas międzynarodowego turnieju piłki wodnej Warsaw Cup, rozgrywanego na basenie przy Potockiej 1. Dzięki wygranym z MOSM Bytom i słowackim Pressburgiem Bratysława awansowali do finału, w którym po zaciętym pojedynku ulegli 9-13 UFK Lwów.

Fotoreportaż z piłki wodnej - 35 zdjęć turi

Juniorzy młodsi Legii mimo piątkowej porażki z UFK Lwów, bardzo dobrze spisywali się drugiego dnia międzynarodowego turnieju piłki wodnej Warsaw Cup. Podopieczni Donata Oleksowa pokonali najpierw 11-10 MOSM Bytom, choć na 43 sekundy przed końcem to bytomianie prowadzili 10-9. W drugim meczu legioniści wygrali 14-10 z słowackim Pressburgiem i awansowali do finału. Drugi pojedynek z UFK Lwów były dużo bardziej zacięty - legioniści trzykrotnie obejmowali prowadzenie, ale potem sami musieli odrabiać straty, co udało im się w 26. minucie spotkania. Niestety końcówka (mecze rozgrywane były w systemie 4x8 minut) nie była udana i od stanu 9-10 na 3 minuty przed końcem, punkty zdobywali już tylko goście. "Wodniacy" Legii nie zdołali nawet wykorzystać rzutu karnego, trafiając w słupek, a zasłużone zwycięstwo odnieśli goście. Trzeba jednak przyznać, że jedynie drużyna warszawska postawiła im przez większość meczu wysokie wymagania.

Nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał legionista Alessandro Leone, a puchar dla najlepszego zawodnika dostał Jan Oleksów, także z Legii.

Mecze piątkowe:
Pressburg Bratysława 13–14 UKS MOSM Bytom
UFK Lwów 15-10 (7-8) Legia Warszawa
Gole dla Legii: Piecuch 3, J. Oleksów 2, Targowski, Bulski, ŚŁusarczyk, Madej, Kozera