Dickson Choto - fot. Piotr Galas
REKLAMA

Choto i Kiełbowicz wrócili do gry

Fumen - Wiadomość archiwalna

Jorge Salinas, Michał Kucharczyk i Michał Żyro to żelazna trójka, która regularnie wchodzi z ławki w meczach Legii. Wczoraj było zupełnie inaczej. Oprócz wspomnianego Kucharczyka, na placu gry pojawili się Dickson Choto oraz Tomasz Kiełbowicz. Obaj dawno nie mieli okazji, żeby zaprezentować się warszawskiej publiczności.

Dla gracza z Zimbabwe był to dopiero drugi występ w obecnym sezonie. "Dixi" ostatni raz wybiegł na boisko ponad dwa miesiące temu, przeciwko Piastowi Gliwice w rozgrywkach Pucharu Polski. Od tego czasu Choto zmagał się z urazem mięśnia czworogłowego.

Większych problemów zdrowotnych nie miał "Kiełbik". 36-letni zawodnik często znajdował się w kadrze Legii na poszczególne mecze. Jednak Jan Urban stawiał na Jakuba Wawrzyniaka albo przesuwał na lewą obronę Jakuba Rzeźniczaka. W efekcie doświadczony defensor oglądał mecze z ławki rezerwowych. Tak było i w meczu przeciwko Ruchowi, aż do 82. minuty, kiedy to przy aplauzie publiczności pojawił się na murawie. Był to dopiero pierwszy występ piłkarza w tym sezonie. Ostatni raz zagrał 6 maja 2012 roku, w ostatnim meczu poprzednich rozgrywek. Jednocześnie dla legionisty było to 341. spotkanie w barwach Legii.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.