fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Informacja na temat pikiety w sprawie "Starucha"

Redakcja, źródło: zyleta.info - Wiadomość archiwalna

We wtorek Stowarzyszenie Solidarni 2010 organizuje protest domagający się wypuszczenia Piotra Staruchowicza na wolność. "Staruch" pół roku przetrzymywany jest w areszcie areszcie śledczym pod zmieniającymi się zarzutami. Sprawa opisywana była już wielokrotnie w ogólnopolskich mediach. W związku z planowaną pikietą, serwis ekipy kibiców Legii opublikował komunikat, w którym prosi o nie pojawianie się na tym proteście.

"W związku z pojawiającymi się licznymi pytaniami odnośnie udziału kibiców Legii w pikiecie jaka ma się odbyć we wtorek, 4 grudnia pod Aresztem Śledczym na Ul. Rakowieckiej w sprawie uwolnienia jednego z naszych przyjaciół i liderów Piotrka "Starucha" Staruchowicza chcielibyśmy wyjaśnić kilka kwestii.

Pikieta jest organizowana przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 i grupy kibicowskie działające na Legii nie mają nic wspólnego z tym pomysłem. Sama idea jest szczytna i powodowana dobrymi chęciami, za co chcielibyśmy podziękować. Podziękować tym wszystkim, którym nie jest obojętny los Piotrka i to co system panujący w naszym kraju robi z nim i innymi niepokornymi.

Jednak wybrana droga wydaje się zupełnie nieadekwatna do celu. Areszt jest tylko miejscem pobytu naszych braci i to nie władze aresztu decydują o tym czy ktoś jest w nim osadzony, czy tez nie. Decydują natomiast o innych rzeczach, a przede wszystkim o tym jak w tym areszcie wygląda ich codzienność.

Niecelowe więc jest i pozbawione podstaw wydawanie walki miejscu osadzenia, podczas gdy decyzje należą do osadzających, a ich na Rakowieckiej nie ma.

Jeszcze raz dziękując wszystkim, którym na sercu leży los Piotrka i innych naszych braci w imieniu najbliższych "Starucha", jego przyjaciół, SKLW i legijnych grup kibicowskich apelujemy do kibiców Legii, aby nie pojawiali się na tej i żadnej innej pikiecie pod aresztem.

Do organizatorów – doceniając ich zapał, wsparcie i gotowość poświęceń – apelujemy o rozważenie celowości pikiety W TYM MIEJSCU i czasie. Szanowni, to nie ten adres jest adresem naszych pretensji w tej (ale też w bardzo wielu innych) sprawie. Czasami chcąc pomóc można zaszkodzić.

Wierzymy w Wasz rozsądek i liczymy na solidarność w tych trudnych czasach.

PDW! Staruch i chłopaki – jesteśmy z Wami do końca...!!!!"

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.