Jakub Wawrzyniak i Dominik Furman - fot. Mishka / Legionisci.com

Legioniści o meczu ze Śląskiem

turi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jakub Wawrzyniak: Wydaje mi się, że w pierwszej połowie mieliśmy więcej do powiedzenia, a w drugiej części gry był to mecz na remis. Wynik jest trochę niesprawiedliwy, Śląsk miał więcej szczęścia. Radość gospodarzy po meczu była taka jakby awansowali do Ligi Mistrzów. To pokazuje czym są zwycięstwa nad Legią dla każdej drużyny w Polsce. W pierwszej połowie Radović miał fajną sytuację, później Kosecki mógł strzelić gola.
Przerwaliśmy fajną passę - po raz pierwszy nie strzeliliśmy gola. Przewagę w tabeli mamy sporą i spokojnie możemy trenować w zimie. Na 13 meczów, jakie zagrałem, cztery razy musiałem schodzić z boiska z powodu urazów. To nie jest normalne dla obrońcy i troszeczkę mnie irytuje.

Daniel Łukasik Nie robimy dramatu z przegranej. Mamy przewagę w tabeli. Mieliśmy sytuacje do zdobycia gola, a straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. W pierwszej połowie uchroniliśmy się przed tym, a w drugiej się nie udało. Myślę, że kibice obejrzeli bardzo dobry mecz. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji.

Jakub Kosecki: Graliśmy dobrze, mieliśmy swoje sytuacje, ale przegraliśmy i tyle. Nadal jesteśmy liderem, choć jesteśmy wkurzeni po porażce, tak samo jesteśmy wkurzeni po każdym remisie. Spokojnie z trenerem przeanalizujemy co było nie tak.

Miroslav Radović: Jakby nam się udało strzelić bramkę na 1-0, to potem mecz wyglądałby inaczej. Śląsk zagrał dobre spotkanie i nie zostawił nam dużo miejsca. Nie ma co płakać. Przewaga może stopnieć, ale sezon jest jeszcze długi - będą jeszcze porażki i dużo wygranych, tak że spokojnie. Trener powiedział: głowa do góry, bo zagraliście dobry mecz. W pierwszej połowie w dogodnej sytuacji źle przyjąłem piłkę. Gdybym strzelił, to spotkanie inaczej by się potoczyło. Był to wyrównany mecz. Wynik świąt nam nie popsuł, ale szkoda, że przegraliśmy.