fot. Ząbkowscy Legioniści
REKLAMA

Rekolekcje i zbiórka darów w Ząbkach

Redakcja, Ząbkowscy Legioniści - Wiadomość archiwalna

W tym roku po raz pierwszy z inicjatywy Ząbkowskich Legionistów odbyły się Kibicowskie Rekolekcje Adwentowe. Wydarzenie to było pierwszą w historii tego typu okazją, aby podczas rekolekcji w gronie kibiców ramię w ramię stanęli Fanatycy Legii, Pogoni, Dolcanu, GKP, Hutnika, Olimpii oraz Huraganu. Równolegle odbyła się także zbiórka darów, które zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki na Pradze, Kombatantów oraz Polonii na Wschodzie.

Rekolekcje odbywały się w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. Konferencje z wielkim zaangażowaniem i w wyjątkowej atmosferze wygłosił ks. Proboszcz Andrzej Kopczyński.

Relacja Ząbkowskich Legionistów:
"Podczas pierwszego dnia poruszona została kwestia pasji, która nadaje sens życiu. Dzięki katechezom można było dowiedzieć się, że ludzie z pasją mogą łatwiej odnaleźć swoją drogę do Boga, który jest najgłębszym sensem życia. Drugiego dnia rozważano powołanie do miłości, zastanawiano się nad jej sensem i znaczeniem w życiu każdego człowieka, zwłaszcza miłość w znaczeniu agape - najbliższa kibolskiemu sercu. Agape to miłość bez powodu, albo więcej – miłość mimo wszystko. Nie zapomniano także o modlitwie w intencji tych, którzy te święta spędzą w szpitalach, więzieniach czy w aresztach. Na koniec odbył się wspólny kibicowski opłatek. Korzystając z okazji składamy życzenia: Niech race nam nie gasną, niech przejścia są niedrożne, niech serca biją zgodnym rytmem i niech wreszcie wrócą ci, na których czekamy! Zdrowych i Kibolskich Świąt!".

Dzięki zaangażowaniu kibiców udało się zebrać produkty żywnościowe, odzież, zabawki, słodycze oraz książki, które trafią do najbardziej potrzebujących.

Kolejna msza dla kibiców odbędzie się już w Nowym Roku, 27 stycznia, o godz. 19:30 w Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach.

fot. Ząbkowscy Legioniści
fot. Ząbkowscy Legioniści
fot. Ząbkowscy Legioniści
fot. Ząbkowscy Legioniści
fot. Ząbkowscy Legioniści
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.