Sparing: Legia Warszawa 4-0 Bogdanka Łęczna

Redakcja - Wiadomość archiwalna

w rozegranym w czwartek przy Łazienkowskiej sparingowym spotkaniu Legia Warszawa pokonała Bogdankę Łęczna 4-0. Do przerwy legioniści prowadzili 2-0 po bramkach Jorge Salinasa w 1. minucie i Tomasza Brzyskiego w 13. minucie. W wyjściowej jedenastce znalazł się pozyskany z Lecha Poznań Bartosz Bereszyński. W drugiej połowie zagrali młodzi zawodnicy, którzy strzelili jeszcze dwa gole.

Piłkarze Legii zapewnili sobie prowadzenie już w 1. minucie. Miroslav Radović odebrał długie podanie, a następnie posłał piłkę do Jorge Salinasa, który pokonał bramkarza z Łęcznej. W 13. minucie na 2-0 podwyższył wynik Tomasz Brzyski. Legia krótko rozegrała rzut wolny. Obrońcy wybili jednak piłkę w taki sposób, że ta wróciła na 25 metr, gdzie fantastycznym uderzeniem w okienko popisał się Brzyski.
Do końca pierwszej części spotkania przeważali legioniści, którzy stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Gole jednak nie padły.

Po przerwie Jan Urban desygnował do gry drugą jedenastkę, w której znaleźli się młodzi zawodnicy, wspierani przez doświadczonego Tomasza Kiełbowicza oraz Marko Sulera.
W 60. minucie ładnym strzałem zza linii pola karnego popisał się Michał Efir, jednak golkiper drużyny gości był na posterunku. Mimo że w tej części gra była już bardziej wyrównana, to legioniści zdobyli trzecią bramkę. W 67. minucie Michał Bajdur znalazł się sam na sam z bramkarzem, pewnie go kiwnął i strzelił do pustej bramki. Trzy minuty później mieliśmy podobną sytuację. Tym razem sam na sam wyszedł Aleksander Jagiełło, który przerzucił piłkę nad wychodzącym bramkarzem i ustalił rezultat na 4-0 dla Legii.

Sparing: Legia Warszawa 4-0 (2-0) Bogdanka Łęczna
1-0 - 1 min. Jorge Salinas
2-0 - 13 min. Tomasz Brzyski
3-0 - 67 min. Michał Bajdur
4-0 - 69 min. Aleksander Jagiełło

Legia (I połowa): 12. Dusan Kuciak, 19. Bartosz Bereszyński, 15. Inaki Astiz, 6. Michał Żewłakow, 17. Tomasz Brzyski, 32. Miroslav Radović, 21. Ivica Vrdoljak, 5. Janusz Gol, 7. Jorge Salinas, 38. Bartosz Żurek, 9. Marek Saganowski,

Legia (II połowa): 84. Wojciech Skaba, 8. Marko Suler, 11. Tomasz Kiełbowicz, 14. Mateusz Żebrowski (83' 42. Kamil Mazek), 43. Mateusz Długołęcki, 27. Michał Bajdur, 25. Przemyslaw Mizgała, 26. Marcel Gąsior, 20. Aleksander Jagiełło, 18. Kamil Kurowski, 24. Michał Efir

Bogdanka Łęczna (I połowa): 22. Sergiusz Prusak, 44. Cezary Stefańczyk, 25. Marcin Kalkowski, 5. Tomasz Midzierski, 3. Marcin Świech, 16. Bartosz Wiązowski, 17. Tomasz Tymosiak, 9. Dawid Sołdecki, 13. Ricardinho (27' 8. Robert Mandrysz), 88. Toshikazu Irie, 23. Tomas Pesir

Bogdanka Łęczna (II połowa): 1. Paweł Socha, 21. Marcin Fiedeń, 2. Michał Benkowski, 6. Mateusz Pielach, 15. Grzegorz Wojdyga, 92. Hubert Kotowicz, 20. Michał Gamla, 11. Kamil Oziemczuk, 8. Robert Mandrysz (78' 14. Patryk Stopa), 24. Michał Renusz, 4. Jacek Kusiak (64' 19. Michał Walaszek)