Tomasz Brzyski - fot. Hagi / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 3-3 Dolcan Ząbki

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w piątkowe popołudnie na bocznym boisku przy Łazienkowskiej sparingowym meczu Legia Warszawa zremisowała z Dolcanem Ząbki 3-3. Do przerwy wynik również był remisowy (2-2), a obydwie bramki dla warszawskiego zespołu zdobył Michał Efir. W drugiej części spotkania zagrali zawodnicy z pierwszej jedenastki Legii. Trzecią bramkę strzelił Bartosz Bereszyński.

Pierwszy gol dla Legii padł już w 9. minucie. Jego strzelcem był Michał Efir. Najpierw faulowany Bajdur, a rzut wolny wykonał Tomasz Kiełbowicz. Dośrodkowanie wykorzystał Efir, który z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Na odpowiedź Dolcanu nie trzeba było długo czekać. Tuż po wznowieniu gry od środka dobre podanie otrzymał Bartosz Wiśniewski, który znalazł się sam na sam z Wojciechem Skabą i posłał piłkę obok bramkarza Legii. Kilkanaście minut później goście wyszli na prowadzenie za sprawą byłego legionisty, Dariusza Zjawińskiego. Piłkarz wbiegł w pole karne z prawej strony, uderzył z ostrego kąta, piłka wpadła do siatki. 5 minut przed końcem pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Efir. Legioniści wymienili trzy szybkie podania w środku pola, Efir wyszedł sam na sam z golkiperem Dolcanu, zrobił zwód, po czym zdołał oddać strzał do pustej bramki.

W przerwie trener Jan Urban wymienił całą jedenastkę Legii. Chociaż na boisku pojawił się teoretycznie silniejszy skład, a tempo meczu wzrosło, nadal utrzymywał się wynik remisowy. Dopiero w 56. minucie Bereszyński wykorzystał dobre podanie Vrdoljaka, wbiegł w szesnastkę i uderzył piłkę po ziemi po długim rogu. Chociaż gospodarze mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, m.in. Marka Saganowskiego, 10 minut później było już 3-3. Błąd popełnił jeden z obrońców Legii, piłka trafiła do przeciwników, Bartosz Wiśniewski zagrał wzdłuż pola karnego do Macieja Tataja, który oddał strzał. Kuciak był bez szans. Po tej bramce tempo spotkania spadło, a wynik nie uległ już zmianie.

3-3 69' Tataj

Legia I połowa: 84. Wojciech Skaba, 43. Mateusz Długołęcki, 23. Łukasz Bogusławski, 42. Kamil Mazek, 11. Tomasz Kiełbowicz, 23. Przemysław Mizgała, 26. Marcel Gąsior, 27. Michał Bajdur, 18. Kamil Kurowski, 38. Bartosz Żurek, 24. Michał Efir

Legia II połowa: 12. Dusan Kuciak, 15. Inaki Astiz, 6. Michał Żewłakow, 14. Mateusz Żebrowski, 17. Tomasz Brzyski, 21. Ivica Vrdoljak, 5. Janusz Gol, 19. Bartosz Bereszyński, 7. Jorge Salinas, 20. Aleksander Jagiełło, 9. Marek Saganowski

Dolcan Ząbki (I połowa): 85. Maciej Humerski (23' 12. Mateusz Kryczka), 3. Mateusz Cichocki (23' 8. Kacper Piekarz), 6. Piotr Klepczarek (23' 9. Marcin Hirsz), 19. Rafał Grzelak (23' 17. Daniel Dybiec), 23. Szymon Matuszek (23' 16. Piotr Bazler), 24. Damian Świerblewski (23' 18. Paweł Sasin), 7. Dariusz Zjawiński, 13. Grzegorz Piesio (23' 14. Damian Jakubik), 21. Bartosz Wiśniewski (23' 4. Rafał Wiśniowski), 15. Patryk Koziara (23' 10. Olaf Pielaciński), 27. Mateusz Piątkowski (23' 11. Maciej Tataj)

żółta kartka: Klepczarek (Dolcan)