Jorge Salinas zdobywa gola na 1-0 z Łudogorecem Razgrad - fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 1-0 Łudogorec Razgrad. Mecz przerwany! (FOTO)

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Hiszpanii Legia Warszawa wygrała z mistrzem Bułgarii, Łudogorcem Razgrad 1-0. Jedyną bramkę strzelił w 32. minucie Jorge Salinas. Warto wspomnieć, że sędzia nie uznał Bułgarom dwóch najprawdopodobniej prawidłowo zdobytych goli, doszukując się niesłusznie pozycji spalonej. W drugiej połowie nie odgwizdał również rzutu karnego na korzyść przeciwnika Legii. Mecz został zakończony w 80. minucie, przez niesportowe zachowanie Bułgarów.

Fotoreportaż z meczu - 37 zdjęć turi

Trener Jan Urban wystawił na to spotkanie mieszany skład - na boisku zobaczyliśmy doświadczonego Dicksona Choto, ale także młodego Kamila Kurowskiego i Cezarego Michalaka. Pierwsze 25 minut mecz toczył się w wolnym tempie, nie było także zbyt wielu ciekawych sytuacji.
Bardzo dobrze spisywał się Choto, który wyjaśniał sytuację w obronie i kończył większość akcji Bułgarów. Niestety w 31. minucie defensor warszawskiego zespołu musiał opuścić plac gry z urazem.
Chwilę później padła bramka dla Legii. Po dobrym podaniu Kamila Kurowskiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Jorge Salinas. Piłkarz Legii uderzył płasko, a piłka odbiła się od nogi golkipera i wpadła do siatki.

8 minut później powinno być 1-1, ale sędzia nie uznał gola zdobytego przez Bułgarów, doszukując się - niesłusznie - pozycji spalonej. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego nastąpiło dośrodkowanie w pole karne Legii, Marko Suler minął się z piłką, a Skaba instynktownie odbił futbolówkę. Po dobitce Lubomira Guldana piłka wpadła do siatki.

Po przerwie na boisku pojawił się Janusz Gol, który zmienił Ivicę Vrdoljaka. W 55. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz bułgarskiej drużyny, który piłkę zagraną przez obrońcę podał prosto pod nogi Bereszyńskiego. Ten dopadł do futbolówki, ale nie potrafił minąć bramkarza. W tej sytuacji golkiper doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. W tym momencie doszło do długiej przerwy w grze, ponieważ czerwoną kartkę zobaczył jeszcze Cosmin Moti, a Bartosz Bereszyński otrzymał kartkę żółtą. Bułgarzy prowadzili jeszcze z sędziami dyskusję, czy mogą wpuścić na boisko innego zawodnika.

Kilka minut później doszło do kuriozalnej sytuacji. Sędzia po raz drugi dopatrzył się pozycji spalonej w momencie, kiedy Roman Bezjak wpakował piłkę do siatki Legii. Bułgarzy energicznie protestowali, ale na nic się to nie zdało.
Nie minęło 5 minut, a arbiter po raz kolejny pomylił się na niekorzyść przeciwników Legii. I tym razem niesłusznie dopatrzył się spalonego...

Bułgarzy jednak się nie poddawali. Swoich sił ponownie próbował Bezjak - bezskutecznie.
W odpowiedzi mieliśmy strzał Salinasa z ok. 20 metrów. Piłka minęła jednak bramkę.
Kolejne minuty to ostrzał bramki bronionej przez Wojciecha Skabę. W polu karnym Swetosław Djakow zderzył się w wyskoku z Marko Sulerem. Legionista zagrał w tej sytuacji nieprzepisowo i Bułgarom należała się jedenastka. Sędzia uznał jednak inaczej. Po tym Bułgarom puściły nerwy - zaczęli grać niezwykle brutalnie, bezpardonowo atakując legionistów (dwa faule na Jagielle). Zrobiło się bardzo nerwowo.

Po kilku minutach doszło do absurdalnej sytuacji - sędziowie postanowili zakończyć mecz przed czasem! Po kolejnym brutalnym faulu arbiter pokazał piłkarzowi z Bułgarii żółtą kartkę, a ten zaśmiał się mu w twarz, po czym zawodnicy Łudogorca zaczęli popychać sędziego. Arbitrzy zeszli więc do szatni, uznając, że kontynuowanie gry nie ma sensu.

Sparing: Legia Warszawa 1-0 (1-0) Łudogorec Razgrad
1-0 - 32' Jorge Salinas

Legia: 84. Wojciech Skaba, 16. Cezary Michalak, 4. Dickson Choto (31' 6. Michał Żewłakow, 70' 15. Inaki Astiz), 8. Marko Suler, 14. Jakub Wawrzyniak, 19. Bartosz Bereszyński, 21. Ivica Vrdoljak (46' 5. Janusz Gol), 37. Dominik Furman (75' 38. Michał Bajdur), 7. Jorge Salinas, 17. Tomasz Brzyski (66. 13. Aleksander Jagiełło), 39. Kamil Kurowski (75' 9. Marek Saganowski)

Łudogorec: 91. Ivan Cvorovic (57' 1. Uros Golubović), 25. Jordan Minew, 80. Junior Caicara, 27. Cosmin Moti (57' 5. Alexandre Barthe), 33. Lubomir Guldan, 18. Swetosław Djakow, 8. Stanisław Genczew (35' 10. Sebastian Hernandez), 19. Dimo Bakałow (75' 7. Michaił Aleksandrow), 22. Mirosław Iwanow, 15. Nemanja Milisavljević (46' 9. Roman Bezjak), 84. Marcelinho

żółte kartki: Bereszyński - Minew, Iwanow, Marcelinho, Milisavljević, Barthe
czerwona kartka: Moti (za obrazę sędziego)