REKLAMA

Kancelaria Prezydenta: Wieniec został godnie przeniesiony

Woytek, źródło: Blogmedia24.pl - Wiadomość archiwalna

Kilka dni temu informowaliśmy o styczniowej wyprawie kibiców Legii do Lwowa, której celem było upamiętnienie 150. rocznicy Powstania Styczniowego. Spore kontrowersje wzbudził fakt usunięcia wieńca złożonego przez fanów tuż przed oficjalnymi uroczystościami, w których wzięła udział Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl wystąpiło do urzędników o udostępnienie informacji publicznej "kto personalnie z oficjalnej delegacji Kancelarii Prezydenta, na czyje zlecenie i w jakim celu dokonał profanacji Mogił Powstańców Styczniowych poprzez ograbienie grobów Bohaterów z wieńca złożonego przez przedstawicieli kibiców Legii we Lwowie na Cmentarzu Łyczakowskim, na tzw. Górce Powstańczej w dniu 27 stycznia 2013 r.".

W odpowiedzi Kancelaria Prezydenta przyznała, że kwiaty i wieńce zostały przeniesione w ramach przygotowania uroczystości, żeby zrobić miejsca dla uczestników, ale nie doszło do profanacji grobów. "Wieniec został godnie przeniesiony przez pracowników Cmentarza Łyczakowskiego tuż przed rozpoczęciem uroczystości" - czytamy w piśmie.

fot. blogmedia24.pl - fot. blogmedia24.pl

"Wieniec udało się odnaleźć dwóm działaczom Pogoni Lwów. Okazało się, że został on przestawiony, z dala od miejsca, w którym został zostawiony, i sprawiał wrażenie, że leżał frontem do ziemi" - czytamy na zyleta.info.

fot. zyleta.info
fot. zyleta.info

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.