Aleksander Jagiełło uderza na bramkę Motoru Lubin - fot. Chrzanek / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 2-1 Motor Lublin

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnim meczu sparingowym podczas przygotowań do rundy wiosennej Legia Warszawa wygrała z drugoligowym Motorem Lublin 2-1. Niespodziewanie to goście zdobyli bramkę jako pierwsi. Legia doprowadziła do remisu w 43. minucie, a strzelcem gola był Wladimer Dwaliszwili. Na 10 minut przed końcem zwycięską bramkę zdobył Marek Saganowski. Rzutu karnego nie wykorzystał Michał Kucharczyk.

W zespole Motoru testowany był legionista, Bartosz Widejko.

Mimo że Legia zmierzyła się z drużyną drugoligową, w pierwszej połowie mecz był wyrównany, a różnica klas nie była widoczna. Piłkarze Motoru śmiało poczynali sobie w ofensywie, dobrze radzili sobie również w środku pola.
W 25. minucie urazu doznał Marko Suler i musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł młody Mateusz Długołęcki. Zresztą skład Legii od początku był mieszanką młodości i doświadczenia. Szansę gry otrzymał również nowy nabytek warszawskiego zespołu, Tomasz Jodłowiec.

W 27. minucie Motor wyszedł na prowadzenie. Prostopadłe podanie otrzymał Igor Mihalewski, znalazł się sam na sam z Wojciechem Skabą, minął bramkarza Legii i strzelił do pustej bramki. Na odpowiedź Legii trzeba było poczekać aż 15 minut. Zanim to nastąpiło, w 31. minucie Wladimer Dwaliszwili pokazał, że jest w dobrej formie - wpadł w pole karne, ominął bramkarza, ale uderzył z ostrego kąta tylko w boczną siatkę. Co się odwlecze... W 43. minucie po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego z rzutu rożnego, Gruzin z kilku metrów wpakował piłkę głową do siatki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i Legia remisowała z Motorem 1-1.

Po przerwie na boisku pojawili się Kamil Kurowski, Michał Bajdur i Bartosz Bereszyński. Pierwsze 15 minut nie obfitowało w akcje ofensywne i okazje bramkowe. Na uwagę zasługuje jedynie rzut wolny z prawej strony pola karnego, przy którym jednak Brzyski przeniósł piłkę ponad głowami kolegów. Trener Jan Urban cały czas przekazywał wskazówki swoim podopiecznym, nakazując grę piłką, ale uczulał ich, żeby futbolówki nie holowali. Zwracał również uwagę na to, by grać bardziej ofensywnie. Na niewiele się to zdało, ponieważ wrzutki w pole karne z reguły nie trafiały do kolegów z drużyny.

W 70. minucie na boisku pojawił się Michał Kucharczyk, który zastąpił Janusza Gola. Dwie minuty później pomocnik Legii oddał pierwszy strzał na bramkę i od razu wywalczył rzut rożny. Ten sam zawodnik w 75. minucie nie wykorzystał jednak rzutu karnego po faulu na Marku Saganowskim. "Kucharz" uderzył prosto w bramkarza Motoru.

Na 10 minut przed końcem spotkania zwycięską bramkę dla Legii strzelił Marek Saganowski. Dobrą sytuację miał jeszcze Tomasz Brzyski, a Tomasz Jodłowiec dwukrotnie próbował uderzeń głową z kilku metrów, ale piłka nie trafiła do siatki.

Legia Warszawa 2-1 (1-1) Motor Lublin
0-1 - 27' Igor Mihalewski
1-1 - 43' Wladimer Dwaliszwili
2-1 - 80' Marek Saganowski

Legia: 84. Wojciech Skaba, 16. Cezary Michalak (82' 33. Mateusz Żebrowski), 8. Marko Suler (25' 22. Mateusz Długołęcki), 3. Tomasz Jodłowiec, 17. Tomasz Brzyski, 13. Wladimer Dwaliszwili (46' 39. Kamil Kurowski), 5. Janusz Gol (70' 18. Michał Kucharczyk), 37. Dominik Furman (46' 38. Michał Bajdur), 7. Jorge Salinas (46' 19. Bartosz Bereszyński), 13. Aleksander Jagiełło, 9. Marek Saganowski

Motor (I połowa): Tomasz Ptak, 17. Damian Falisiewicz, 5. Piotr Karwan, 4. Łukasz Matuszczyk, 13. Dawid Ptaszyński, 20. Damian Kądzior, 7. Karol Kostrubała, 10. Igor Mihalewski, 87. Ivan Jovanović, 2. Grzegorz Bronowicki, 3. Damian Byrtek

Motor (II połowa): Tomasz Ptak (60' 23. Mateusz Oszust), 17. Damian Falisiewicz (60' 11. Michał Ciarkowski), 6. Damian Byrtek (60' 3. Patryk Mazurek), 5. Piotr Karwan (60' 22. Mario Chadżidimitrow), 4. Łukasz Matuszczyk (60' 29. Marcin Świech), 2. Grzegorz Bronowicki (60' 14. Bartosz Widejko), 20. Damian Kądzior (60' 15. Damian Szpak), 13. Dawid Ptaszyński (60' 77. Radosław Kursa), 87. Ivan Jovanović (60' 25. Artur Węska), 7. Karol Kostrubała (60' 8. Piotr Klepczarek), 10. Igor Mihalewski (60, 9. Kamil Wolski).