Tenis: Wygrane legionistów w kilku turniejach

Bodziach, źródło: tenislegia.pl - Wiadomość archiwalna

W ostatnich dniach w Radomiu odbył się tenisowy turniej HOTK rangi Super Seria do lat 14, w którym triumfował legionista Michał Sikorski. W 1/4 finału gry pojedynczej Sikorski po zaciętym meczu pokonał klubowego kolegę, Daniela Michalskiego. W deblu Sikorski w parze z zawodnikiem AZS Poznań zajął drugie miejsce.

Tymczasem w turnieju WTK-5 Skrzatów (do lat 12) na kortach Legii zwyciężył Piotr Pawlak. Legionista triumfował także w deblu, w parze z Szymonem Szpakiem (WKT Mera). W turnieju tej samej rangi, ale wyższej kategorii wiekowej (młodzicy) wygrał Mateusz Gawroński. Wśród dziewcząt w finale znalazły się dwie legionistki - Kinga Psut i Zuzia Sokalska. Lepsza okazała się Kinga.

Wyniki Michała Sikorskiego w HOTK Super Seria do lat 14:
II runda: Michał Sikorski - Filip Szymański (ST Tie-Break Warszawa) 6-0, 6-3
1/4 finału: Michał Sikorski - Daniel Michalski (KT Legia Warszawa) 0-6, 6-2, 7-6(6)
1/2 finału: Michał Sikorski - Mikołaj Wrzoł (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6-2, 7-5

II runda: Mateusz Gawroński - Jan Rosa (nst) 6-1, 6-3
1/2 finału: Mateusz Gawroński - Kamil Rządkowski (MKS A.M.Tenis Warszawa) 6-4, 6-1
Finał: Mateusz Gawroński - Michał Mikuła (nst) 6-7(3), 6-1, 6-2